|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:09 | 11.30.2020

Василь Нестерук Василь Нестерук

Держава не звертає уваги, тому рятує «Земля і воля»

На рідній Чернігівщині перший заступник генерального директора ТОВ «Земля і воля», депутат обласної ради Василь Нестерук – людина відома та шанована. Василь Сергійович – високопрофесійний фахівець та шляхетна, доброзичлива, яскрава Особистість.

Великий трудівник і Людина слова. Він знаний своїми добрими справами, вміє спілкуватися з людьми, розмовляє із задоволенням, небайдуже, тому його щиро люблять і поважають. Та й «Земля і воля» – одне з найкращих і найпотужніших сільгосппідприємств не тільки на Чернігівщині та в Україні, а й у Європі та світі. Гордість та слава нашої держави. І якби таких господарств було більше, Україна б процвітала!

 

Нині Василь Нестерук балотується в депутати обласної ради від партії «Рідний дім».

– Найголовніше для нас – це люди, рідна земля, Чернігівщина. Тому ми постійно допомагаємо нашій громаді в усіх важливих справах. Буквально все, що можемо, ми робимо. Наприклад, дбаємо про наші дороги. Адже дороги – це основа життя, дуже багато залежить від їхньої якості. От Ви проїхали від Старої Басані до Пісок, усе бачили на власні очі.

 

– Так, гарно, Василю Сергійовичу!

 

– Це – нова дорога, збудована кілька років тому. Дорозі від Бобровиці до Марківців – два роки, також її збудовано нашими силами. Крім того, всі ямкові ремонти – це наша робота. І ми це дуже добре розуміємо: хто ж, як не ми?! Тому нам довіряють, бо знають, що керівництво «Землі і волі» ніколи не кидає слів на вітер, не займається пустопорожніми обіцянками. Якщо вже ми пообіцяли щось зробити, то це неодмінно буде здійснене.

Ось зараз уже не Бобровицький район, а Ніжинський… Проте в отому Бобровицькому районі ми постійно піклувалися про дороги: від Бобровиці – до Носівки, Браниці, Нової Басані, Ярославки, до Козелецького району… По суті, крім нас, «Землі і волі», доки не з’явилася тут Бобровицька об’єднана територіальна громада, ніхто жодних коштів у ремонт доріг не вкладав. Це вже тепер, коли є громада, вона за власні кошти теж кілька років ремонтує. А до цього нашими дорогами опікувалися, по суті, лише ми…

Скажімо, свого часу побудували дорогу по Лукашівській – від центру міста до закінчення вулиці. Однак зараз наше основне завдання – це села, ми плануємо в перспективі робити дороги в селах, а не тільки отут, у місті – магістральні дороги. Ось ми вже в Кобижчі дорогу зробили. Взагалі, зараз закінчуємо виробничі об’єкти, тому у нас буде більше часу та можливостей для ремонту доріг.

 

– Хоча ви – не будівельна чи автодорожня організація, та ви сплачуєте податки, за які наша державна служба автодоріг всі ці дороги мала б ремонтувати.

 

– Безперечно! Але ми бачимо, що держава на це не звертає уваги, тому рятує «Земля і воля». Ми належно дбаємо про своїх людей. Розуміємо, що громада не спроможна все відремонтувати.

 

– Відомо, що «Земля і воля» постійно допомагає школам і дитсадкам, нашій недофінансованій медицині…

 

– Звісно. А там, де взагалі немає дитсадків, ми будуємо. В Озерянах тепер працює дитсадок, у Ярославці. Без нашої участі там нічого б не було. І я як депутат обласної ради допомагаю, чим можу, нашим дитсадкам: одним – килим дарую, іншим – музичний центр. У школах котельні переобладнали. Також у школи потрібні мультимедійні центри. А вони ж дорогі – по десять-дванадцять тисяч гривень коштують. Однак мусимо допомагати, адже це – якісна освіта наших дітей!

 

– Василю Сергійовичу, Ви були депутатом від Аграрної партії України.

 

– На жаль, Аграрну партію буквально розірвали на шматки. Ми не були на тому з’їзді, бо нашу думку просто проігнорували: поставили на чолі партії «співаючого орла» Поплавського, дуже далекого від сільськогосподарських питань, від проблем сільських жителів… Одразу постає питання: чиї інтереси він, не фахівець в аграрній галузі, захищає?! Ми не могли з цим змиритися… Тому об’єднали свої зусилля з партією «Рідний дім», яку очолює Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова. Ми пам’ятаємо, яким раніше був Чернігів, і як він змінюється просто на очах, гарнішає. Адже тут дбають про добробут жителів, реально піклуються про обласний центр. Тому з такою політичною силою і з таким лідером нам – по дорозі.

Нині у аграріїв – гаряча пора, жнива! На збирання врожаю в ТОВ «Земля і воля» задіяна вся зернозбиральна техніка. А це – 40 сучасних комбайнів, 65 тракторів класу Джон Дір з автопотягами, «КамАЗи» і «МАЗи» з причепами. Збирання врожаю – це завжди приємна подія для кожного аграрія! Наразі урожаєм тут задоволені. До речі, товариство «Земля і воля» – єдине в області господарство, яке повністю забезпечує себе насінням американських гібридів кукурудзи, що дає велику економію коштів.

1aakombayboy

Василь Нестерук із комбайнером Віктором Андрущенком

 

Усі структурні підрозділи в ТОВ «Земля і воля» працюють злагоджено. Працівників вчасно підвозять на роботу й розвозять додому. Та й гарячими обідами, котрі смачно готують кухарі, робітники поля також забезпечені. З харчуванням проблем немає. Всі продукти – власного виробництва. Овочі, м’ясо, навіть хліб свій тут випікають, дуже смачний! А ще крупи й макарони – з власного заводу.

За перший тиждень збирання врожаю кукурудзи комбайнери і водії на перевезенні врожаю заробили майже 800 тисяч гривень зарплати, від якої Пенсійний фонд одержав понад 160 тисяч гривень. А міг би й не одержати, бо кандидат на посаду голови Бобровицької громади від партії «Наш край» Тетяна Олешко (Кобизька) із своїми активістами ініціювала перекриття руху транспорту з новим урожаєм по об’їзних дорогах Бобровиці, що неодмінно призвело б до паралізації збирання кукурудзи. Тож лише за перший тиждень жовтня Пенсійний фонд недоодержав би грошей для 80 пересічних пенсіонерів. Господарство збирає кукурудзу протягом одного місяця, доводиться частково використовувати й дороги райцентру, але в результаті за зібраний врожай майже півторатисячний колектив одержуватиме зарплату, від якої здійснюватимуться десятимільйонні відрахування до бюджету і Пенсійного фонду. За виручені кошти створюватимуться нові робочі місця, розвиватиметься виробництво і соціальна сфера, гідну оплату одержать понад сім тисяч власників земельних паїв, від цього – теж мільйонні бюджетні й пенсійні відрахування… Тож кому збирається служити Тетяна Олешко-Кобизька?

 

Сергій ДЗЮБА

Схожі матеріали (за тегом)