|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:28 | 05.29.2023

Анна Романова: 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків вибухів під Ічнею не використали

Майже 100 мільйонів гривень коштів, які були виділені на ліквідацію наслідків вибуху на арсеналу поблизу Ічні, не використали.

Screenshot 22121Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат з Чернігівщини Анна Романова

"Пам’ятаєте як горіли склади на Чернігівщині, в Ічні? Досі не знайшли винних, як власне, і по Сватово, Калинівці, Балаклеї... Більше того, 100 млн гривень, які виділив уряд для допомоги постраждалим в Ічні (чим дуже сильно піарився уряд Гройсмана та П.Порошенко) - майже повністю повернулися в бюджет. Так, зі ЗМІ стало відомо, що було використано лише 10 млн гривень. Решта - повернулася в бюджет. А чи були знову виділені кошти на початку 2019 року? Дізнатися правду про освоєння коштів та допомогу постраждалим ми вирішили з колегою з Самопомочі Романом Семенюхою. Це ж сором і ганьба, що люди, постраждалі від злочинних дій чиновників - втратили житло та досі не отримали допомоги"- йдеться у повідомленні.

Як відомо, вночі 9 жовтня на території 6-го арсеналу Міноборони поблизу смт Дружба в Ічнянському районі Чернігівської області сталися вибухи, що спричинили пожежу. З прилеглих територій було евакуйовано понад 12,5 тисяч осіб, закрито повітряний простір в радіусі 30 км, призупинено рух залізничного та автомобільного транспорту. Для запобігання надзвичайних ситуацій від газопостачання було відключено м. Ічня та 11 населених пунктів Ічнянського району. Уряд для подолання наслідків вибухів на військовому арсеналі поблизу Ічні виділив 100 млн грн. В Ічні та найближчих населених пунктах проведена операція з розмінування територія у радіусі 16 км від військового арсеналу.

Окрім того, депутати Чернігівської обласної ради порушили питання щодо необхідності виділення з резервного фонду державного бюджету у 2019 році 90 млн грн на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації. Депутати, які виїжджали на місце події, вказують, що за виділені державою придбано кілька будинків постраждалим, чиї будинки були повністю знищені, але не повністю відремонтовано житло іншим місцевим жителям, які теж постраждали внаслідок вибухів.

Обласна державна адміністрація повинна вивчити це питання і надати відповідь до 25 квітня.

Схожі матеріали (за тегом)