|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:00 | 11.30.2020

Псевдо міськрада в Прилуках не пройшла

СБУ викрила організоване угруповання на спробі незаконного створення «міськради» на Чернігівщині

1asbu31Служба безпеки України викрила організоване угруповання, яке намагалося сформувати у Прилуках псевдодержавне утворення для розхитування суспільно-політичної ситуації в регіоні.
За попередніми даними слідства, учасники групи, до якої входило 9 місцевих жителів, намагалися створити у місті так званий «альтернативний» орган місцевого самоврядування. Для «легалізації» незаконної структури фігуранти розробили підроблені документи, у тому числі статут «міськради».
Організатори групи створили власну сторінку в одній із соціальних мереж, де розміщували інформацію із закликами громадян приєднуватися до псевдодержавного утворення. Також агітатори планували «розформувати» місцеві органи державної влади і місцевого самоврядування на території міста. Для цього вони поширили інформацію про створення так званої «ліквідаційної комісії».
Під час обшуків у помешканнях та підсобних приміщеннях фігурантів правоохоронці виявили оргтехніку, підроблені статутні документи, бланки, посвідчення, печатки, штампи та інші предмети, які підтверджують протиправну діяльність.
У межах розпочатого слідчими СБУ кримінального провадження за ч. 1 ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для встановлення інших осіб, причетних до діяльності угруповання.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру та обрання міри запобіжного заходу.
Викриття і блокування незаконних дій проводилось під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.

Як повідомляє Суспільне: Чернігів, один із затриманих – Ігор Приліпко. На його сторінці у соцмережі Суспільне знайшло відео обшуку, знімав він сам. Також фільмував неодноразові візити до міськради, де називав себе чинним міським головою.

Ігор Приліпко прийшов до приміщення міськради у серпні він разом із однодумцями - вимагати від міського голови передати установчі документи. Себе називав чинним головою громади.

Свою вимогу Ігор Приліпко мотивував тим, що на одному з іноземних сайтів, державні ограни України зареєстровані, як приватні підприємства-партнери США. З аналогічними вимогами підозрювані приходили до податкової та казначейства. Через два місяці з обшуками до них прийшли співробітники СБУ.

Під час обшуків вилучили оргтехніку, статутні документи, бланки, посвідчення, печатки, які слідство вважає підробленими. Справу розслідують за статтею 109 – це дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу. Покарання за це від 5 до 10 років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна.

Суспільне намагалося отримати коментар міського голови Прилук Ольги Попенко. Її телефон не відповідав. Сам Ігор Приліпко вже записав відеозвернення з приводу проведених обшуків. Каже, вони пов’язані зі справою смерті Дениса Чаленка.

Схожі матеріали (за тегом)