|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:13 | 03.05.2021

Де розкрадали бюджетні кошти

Повідомлено про підозру експосадовцеві Чернігівської ОДА та його спільникам через їхню схему привласнення держкоштів на реконструкції комунальних об’єктів. А фізична особа-підприємець привласнила частину бюджетних коштів на ремонт дороги на Носівщині.

1agroshi6За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру колишньому начальнику управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації, а також керівникам суб’єктів господарювання та їх спільникам, які організували схеми привласнення понад 800 тис грн бюджетних коштів, виділених на реконструкцію, ремонти та обслуговування комунальних об’єктів, розташованих у Чернігівській області (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ст. 366 КК України).

За даними слідства, організатор схеми спільно із керівниками суб’єктів господарювання, шляхом внесення неправдивих відомостей в акти приймання виконаних робіт, привласнили бюджетні кошти, виділені на реконструкцію будівлі терапевтичного корпусу Чернігівської обласної лікарні, очисних споруд в с. Киселівка Чернігівського району, а також на експлуатаційне утримання автомобільних доріг.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів, перевіряються виконання робіт на інших об’єктах.

***

Бобровицький районний суд 16 вересня 2020 року затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та підозрюваним. Відповідно до її умов, чоловіка визнано винним у видачі та використанні завідомо підроблених офіційних документів і заволодінні шахрайським шляхом частиною бюджетних грошових коштів у сумі 224 тисячі гривень, виділених на капітальний ремонт дороги у селі Макіївка Носівського району.
Прокурор погодився на укладення угоди, з огляду на те, що на стадії досудового розслідування фігурант у добровільному порядку повернув кошти, якими неправомірно заволодів, на рахунок Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА. Також визнав винуватість у інкримінованих йому кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. Вирок законної сили не набув.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Схожі матеріали (за тегом)