|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:45 | 07.15.2024

Андрій Прокопенко подав у відставку

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко подав у відставку. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

1aaprokopa«Я подав заяву про відставку з посади голови Чернігівської ОДА. Основна причина – це те, що я фактично позбавлений впливу на кадрову політику та формування складу кандидатів до обласної ради.

Голова ОДА без своїх депутатів в обласній раді – це слабкий голова ОДА, який не зможе реалізовувати стратегію розвитку регіону.

А без цього моя робота не має сенсу.

Знаєте, є таке прислів’я “У злагоді і малі справи ростуть, а без злагоди і великі руйнуються”. Будь-який конфлікт - він шкодить обом сторонам, а в нашому випадку – він може шкодити Президенту та нашій політичній силі. Тому я не буду його поглиблювати», - написав Андрій Прокопенко.

Також голова Чернігівської ОДА розповів про ситуацію в області та основні показники соціально-економічного розвитку Чернігівщини.

«Чернігівщина – одна з лідерів по виконанню програми Президента «Велике будівництво». Станом на сьогодні маємо 85% виконання плану.

Вперше з 2012 року - в області відкрито новозбудовану школу. Носівська школа - це сучасний освітній простір на 520 учнівських місць.

Відкрито дитячий садок у Черешеньках Коропського району.

Вже завершені або на фінальній прямій всі об’єкти програми “Велике будівництво” - п’ять шкіл, п’ять садочків, п’ять спортивних об’єктів.

Завершується будівництво 21 амбулаторії. Дві з них ми вже відкрили.

Завдяки Президенту в області йдуть безпрецендентні ремонти доріг. В цьому році буде відремонтовано 300 км доріг.  В минулому році було 70 кілометрів, в попередньому - 112.

Вперше за останні роки ми активно ремонтуємо мости в області.

Високими темпами йде проект Президента Emergency - реконструкція приймальних відділень 9 опорних лікарень області. На 7 об’єктах вже активно йдуть будівельні роботі», - йдеться у повідомленні.

Окремо голова ОДА прокоментував заходи із протидії поширенню covid-19 та економічні та бюджеті показники.

«Щодо пандемії. З самого початку ми обрали правильну стратегію протидії коронавірусу. Завдяки нашій ініціативі та підтримці бізнесу в березні придбали сучасне лабораторне обладнання для ПЛР-тестування. Чернігівська - одна з перших областей, яка з “нуля” організувала ПЛР-тестування безпосередньо в області. На сьогодні зроблено більше 30 тисяч ПЛР-тестів, завдяки чому ми не допустили масового поширення коронавірусу.

Зроблені кроки допомогли нам пройти першу хвилю епідемії з найменшими втратами і не допустити економічного падіння. Це підтверджують цифри.

На сьогодні виконання бюджету наступне: по власним доходам бюджетів області план за 8 місяців цього року виконано на 101,5%, по обласному бюджету на 101,2%.

В області створюються нові робочі місця. За січень-червень 2020 року чистий приріст склав  +2 183 нових робочих місця.

За результатами І півріччя 2020 року експорт товарів збільшився і склав 380,3 млн. дол. США.

 Область третій місяць поспіль утримує позицію одного з регіонів-лідерів з найбільшим зростанням обороту роздрібної торгівлі. За січень-липень 2020 року оборот перевищив 11,9 млрд гривень, збільшившись на 9,3% порівняно з аналогічним періодом (третє місце серед регіонів України).

Позитивні тенденції є у багатьох сферах - значно зріс обсяг будівельних робіт (+38%, перше місце серед регіонів України). Позитивна динаміка продажу текстильних виробів (+42,8%), машин та обладнання (+16,9%), шпалер, паперу та картону (+12%), продукції деревообробної промисловості (+5,4%)», - написав Андрій Прокопенко.

За його словами, ОДА була завжди відкрита до діалогу із керівниками та колективами підприємств, допомагаючи їм як організаційно на місцевому рівні, так і через комунікацію з Урядом та Верховною Радою для прийняття потрібних змін.

«Так, завдяки підтримці Президента України вдалося вирішити проблему з введенням необґрунтованих мит на імпорт ПВХ, що підривало конкурентоздатність одного з найбільших підприємств області - корюківської шпалерної фабрики “Слов’янські шпалери - КФТП”.

Ми були не тільки там, де все добре: не оминали проблеми і намагалися допомогти усім, хто потребував допомоги, звісно, якщо це не були політичні провокації чи відвертий тиск для корупційних інтересів.

Ми працювали для людей і мені не соромно дивитись людям в очі!», - зазначив Андрій Прокопенко.

Схожі матеріали (за тегом)