Мурал замість мозаїчного панно

На Чернігівському пологовому будинку на місці мозаїчного панно «Материнство», яке прикрашало його декілька десятків років, з’явився новий, яскравий мурал майже 14 метрів заввишки і 5,5 метра завширшки.

Стара мозаїка була демонтована восени 2019 року через роботи з утеплення фасаду пологового будинку. Її перевезли на зберігання до Чернігівського обласного художнього музею ім. Григорія Галагана.

Після того, як роботи з утеплення фасаду завершилися, його розфарбували різнокольоровими фарбами, а на тому місці, де була мозаїка «Материнство», звився мурал. До речі, мурал дуже схожий за сюжетом і концепцією на стару мозаїку, на ньому також зображена жінка, яка пригортає до себе дитину. Його ескіз розробила художниця Ірина Тернопільська, а намалював відомий стріт-арт-художник Дмитро Адеріхо. На це йому знадобилося 10 днів та понад 20 літрів фарби. Для малюнку використовував спеціальну фасадну фарбу та фарбу в балонах, яка не вигорає на сонці, тому мурал ще довго радуватиме око своїм розмаїттям кольорів.

1panno

До речі, цей лише перший арт-об’єкт на пологовому – ще один мурал має незабаром з’явитися на вхідній частині будівлі.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)