|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:01 | 06.25.2024

У Чернігівській області буде 5 районів і 57 ОТГ

17 липня Верховна Рада України ухвалила постанову №3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Цим документом парламент більш ніж утричі скоротив кількість районів та суттєво збільшив їх розміри.

Так, замість наявних до цього часу в Україні 490 районів утворили 136. У Чернігівській області замість 22 районів лишили 5: Чернігівський, Новгород-Сіверський, Корюківський, Ніжинський та Прилуцький. До речі, за першим проектом районування на Чернігівщині мало б бути лише 4 райони.

1rayonymap

В Уряді наголошують, що чинний районний поділ був утворений ще у СРСР і вже не відповідає сучасним стандартам. Натомість реформа забезпечить відповідність системи адміністративного-територіального устрою районного рівня України сучасним вимогам та європейським стандартам. До того ж її реалізація не потребує додаткових видатків і навіть призведе до зменшення витрат районних бюджетів у наступних роках. Документ визначає, що межі районів встановлюються по зовнішньому кордону території сільських, селищних та міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району.

Проте на етапі поділу така система районування викликала цілий шквал обурень тих районів, які ліквідуються. Торкнулася вона і Чернігівщини. Від початку обговорень у Чернігівській області мало б бути чотири райони з центрами в Новгороді-Сіверському, Чернігові, Ніжині та Прилуках. Відстоювали своє право на статус райцентру Мена та Корюківка. І після довгих перемовин та протестів в Уряді під час чергового засідання 12 липня прийняли рішення утворити на Чернігівщині п’ятий район – Корюківський. І хоч нам додали один район, посперечатися й досі є про що, бо незрозуміло, за якою схемою відбувався цей поділ. Чому в Чернігівській області, яка за територією посідає третє місце серед областей України, яка є прикордонною областю з державою-агресором, залишили лише 5 районів, а в меншій за площею Львівській області – 7? По 7 районів мають Одеська, Харківська область, які за територією посідають перше і друге місце відповідно, а ще – Київська та Дніпропетровська. Найменше – по 3 райони – лишили в Чернівецькій, Хмельницькій та Тернопільській областях.

У Чернігівському районі адміністративний центр буде в місті Чернігів. До його складу увійшли території Гончарівської селищної, Городнянської міської, Березнянської селищної, Добрянської селищної, Деснянської селищної, Тупичівської сільської, Іванівської сільської, Киїнської сільської, Киселівської сільської, Кіптівської сільської, Козелецької селищної, Куликівської селищної, Любецької селищної, Новобілоуської сільської, Михало-Коцюбинської селищної, Остерської міської Олишівської селищної, Седнівської селищної, Ріпкинської селищної територіальних громад.

Корюківський район з центром у місті Корюківка у своєму складі має території Корюківської міської, Менської міської, Холминської селищної, Сновської міської, Сосницької селищної територіальних громад.

До Прилуцького району з центром в місті Прилуки увійшли території Варвинської селищної, Ічнянської міської, Прилуцької міської, Ладанської селищної, Линовицької селищної, Малодівицької селищної, Парафіївської селищної, Срібнянської селищної, Сухополовянської селищної, Талалаївської селищної, Яблунівської сільської територіальних громад.

Новгород-Сіверський район з центром в Новгород-Сіверську в своєму складі матиме території Коропської селищної, Новгород-Сіверської міської, Понорницької селищної, Семенівської міської територіальних громад.

У Ніжинський район з центром у місті Ніжин увійдуть території Ніжинської міської, Батуринської міської, Бахмацької міської, Бобровицької міської, Борзнянської міської, Вертіївської сільської, Височанської сільської, Дмитрівської селищної, Комарівської сільської, Крутівської сільської, Лосинівської селищної. Макіївської сільської, Мринської сільської, Новобасанської сільської, Носівської міської, Плисківської сільської, Талалаївської сільської територіальних громад.

Відтак місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, вже проходитимуть у нових районах, де й обиратимуть нові районні ради. Вибори депутатів районних рад районів, які були ліквідовані, не проводитимуться, а повноваження депутатів у ліквідованих районах припиняються в день набуття повноважень депутатів, обраних на виборах у нових районах.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)