|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:04 | 05.13.2021

Результати з протидії корупції

Результати діяльності прокуратури щодо протидії правопорушенням, пов’язаним з корупцією

Корупція є одним з основних чинників, який створює реальну загрозу національній безпеці та демократичному розвитку держави. Вона негативно впливає на всі сторони суспільного життя: економіку, політику, управління, громадську свідомість, міжнародні відносини.

Ефективне здійснення прокурором своїх повноважень у сфері запобігання та протидії корупції забезпечує невідворотність покарання, поновлення порушених прав і свобод громадян, інтересів держави, відшкодування збитків, завданих такими діяннями, виявлення та усунення причин і умов, що сприяли їх вчиненню.

Відтак, прокуратурою Чернігівської області постійно вживаються заходи щодо об’єднання зусиль та координації спільних дій правоохоронних органів області, спрямованих на посилення протидії корупційним проявам у регіоні.

Упродовж першого півріччя 2020 року уповноваженими органами Національної поліції за погодження регіональної прокуратури складено та направлено до судів Чернігівської області 154 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Завдяки якісному вивченню матеріалів та виваженій стратегії прокурорів, судами області у вказаному періоді розглянуто 77 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами ухвалено рішення про притягнення осіб до відповідальності, зокрема колишніх працівників органів поліції, депутатів сільських рад,  посадових осіб органів місцевого самоврядування та керівників комунальних підприємств. 

На даний час на розгляді у судах Чернігівської області перебуває 70 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, участь у яких забезпечується прокурорами.

Схожі матеріали (за тегом)