|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:24 | 06.15.2024

Корюківка виборола право стати центром укрупненого району. Мена протестує

Баталії навколо центру укрупненого району на півночі нашої області не вщухають.

1korcenterГазета «Чернігівщина» у попередніх номерах вже неодноразово писала про це. Тоді останнім прозвучало рішення підкомітету: створити два північні райони – з центром у Новгороді-Сіверському і у Мені. А Корюківка, яку кілька років поспіль більшість вважала центром району, нібито виходить з гри. Були мирні акції, збір підписів, невдоволення серед жителів майже всіх громад: Корюківської, Сосницької, Семенівської, Сновської, Холминської… Бо саме Корюківка, зі слів активістів, розташована найвдаліше, якщо говорити про доступність для всіх громад. А цей пункт – чи не основний, відповідно до методик, який розробив уряд на цей випадок.

Вже на засіданні комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, яке відбулося 1 липня, експерти проголосували за утворення на Чернігівщині п’яти районів. Все як і було на підкомітеті, тільки замість Мени – знову Корюківка, яка наполегливо доводила високим чиновникам свої переваги, щоб стати центром укрупненого району. Таке рішення було майже одностайним.

7 липня на акцію протесту вийшли жителі Менщини. Дорогу не перекривали, як спочатку планувалося, а влаштували мирний мітинг. Наразі вони збираються звернутися до голів фракцій Верховної Ради з вимогою переглянути це питання.

Нагадаємо, нову схему районування мають затвердити депутати Верховної Ради. Яким буде рішення народних обранців – повідомимо в наступному номері «Чернігівщини».

 

Сніжана БОЖОК

Схожі матеріали (за тегом)