|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:00 | 08.13.2020

Школярів привчатимуть до сортування сміття

Минулого тижня в Чернігові відкрилася перша освітня станція з сортування сміття. Протягом місяця вона працюватиме в тестовому режимі лише по вихідним дням з 11 00 до 17.00. Кожен чернігівець може принести туди і безкоштовно здати понад 20 видів вторинної сировини. На станції працюватимуть волонтери, які допомагатимуть розділяти фракції до потрібних контейнерів.

 2

Станцію сортування сміття в Чернігові створила громадська організація «Еко місто» за підтримки посольства Чеської Республіки в Україні та у партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром. Сама станція розташована у внутрішньому дворику колишнього кінотеатру ім. «Щорса».

«Ми з організацією «Еко місто» співпрацюємо вже вдруге. Цього разу мова йде про екологію, про кількість твердих побутових відходів. Такі проблеми гостро стоять у всіх країнах світу, – говорить посол Чеської Республіки Радек Матула. – Звичайно, масштаби таких проектів невеликі, але в деяких містах вони в змозі покращити ситуацію».

1

Та сортувальна станція – це лише початок, адже вона є лише невеликою частиною масштабного проекту «Superters», який має освітню складову. Вже на початку цього навчального року в 11-ти школах Чернігова будуть встановлені пункти роздільного збору відходів з трьох контейнерів: для макулатури, ПЕТ-тари та алюмінієвих банок. Громадська організація «Еко місто» проведе навчання «екоменторів». Це будуть вчителі та учні з різних шкіл, які після підготовки проводитимуть позакласні години в своїх навчальних закладах.

3

«Спочатку планувалося, що такі станції на конкурсній основі отримають п’ять навчальних закладів Чернігова, каже голова ГО «Еко місто» Сергій Безбородько. – Однак через карантин деякі заплановані заходи вирішили не проводити. На вивільнені кошти пункти сортування закуплять всім, хто подав заявки на відбір. Це школи № 2, 3, 5, 6, 9, 16, 19, 20, 30, 31, 36.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)