|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:04 | 05.27.2024

Взяв все, що можна! Борзнянський богатир утретє став чемпіоном Європи

Доки кандидати на гетьманську булаву бігають із баночками і здають аналізи борзнянський богатир Сергій Пирковський привіз із чемпіонату Європи з гирьового спорту, який проходив у Греції, три золоті медалі! У своїй віковій групі в категорії до 90 кілограмів ветеран взяв все, що можна!

Screenshot 41Чемпіон Європи у свої 62! Уродженець села Прохори, а нині мешканець Борзни, Сергій Пирковський привіз із Афін, де проходив чемпіонат Європи з гирьового спорту, три золоті медалі! У чемпіонаті брали участь представники 8-ми країн Європи. Україну представляло 13 спортсменів, Чернігівщину – один! Наш іменитий спортсмен змагався серед ветеранів (вікова категорія 60-64 роки, вага до 90 кг) і виступив на відмінно. Сергій Володимирович взяв участь у змаганнях у трьох вправах, які всі виграв (двоборство (поштовх та ривок), довгий цикл з двома гирями, довгий цикл із однією гирею.

Чемпіона вже встигли привітати друзі та спонсори, але розслаблятись ніколи. Сергій Пирковський активно готується до чемпіонату України в Каневі, який відбудеться у червні. Далі – чемпіонат світу в Австралії, який стартує в кінці жовтня.

Screenshot 42Це вже втретє борзнянський богатир бере європейське золото. Незважаючи на значні досягнення нашого гирьовика, Чернігівщина, нажаль, залишається єдиною областю в Україні, де досі не діє Федерація гирьового спорту.

Відмінні результати на чемпіонатах є заслугою виключно самого спортсмена. Адже у Борзні і досі немає тренувальної бази. Чемпіону доводиться тренуватися у власній квартирі.

«Для мене гирі - не хобі, а професія, - пояснює свій вибір Сергій Володимирович, - Хобі - це якщо для задоволення, а я штовхаю залізо на результат. Коли на тренуваннях організм піддається навантаженню в понад 20 тонн, то це професійний спорт і важка праця».

Screenshot 43Скільки грошей і часу йде на тренування, Сергій Пирковський не зізнається. Каже лишень, що професійний спорт - задоволення не з дешевих. Більшість фінансів йде на харчування, адже кожен спортсмен має власний раціон. Зрозуміло, що однієї пенсії замало, тож чемпіон влаштувався сторожем у місцевий дитячий садок.
«Я ніколи ні керівництву, ні спонсорам не кажу, скільки грошей іде на харчування, ця тема закрита, її розуміють професіонали, -говорить борзнянський богатир. - Заняття моє прибутків не приносить, навпаки, одні збитки та ризики для здоров’я. Але мене ніхто не змушує».

А от його земляк і товариш депутат Чернігівської обласної ради Анатолій Хавило зізнається, що приблизний кошторис участі спортсмена на чемпіонаті світу складе 60 тисяч гривень. Сума не маленька, як для пенсіонера, тому сподівається, що знайдуться не байдужі благодійники і профінансують поїздку на далекий континент.

Віталій НАЗАРЕНКО Фото Сергія Пирковського

Схожі матеріали (за тегом)