|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:49 | 07.10.2020

Призначили дати ЗНО

Минулого тижня Міністерство освіти і науки України оприлюднило новий, остаточний графік проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Вона розпочнеться 25 червня з математики і завершиться 17 липня хімією.

1zno2020 До 4 червня всі зареєстровані отримають запрошення на тестування. Запрошення-перепустки учасники зможуть завантажити на своїй сторінці. Вони міститимуть інформацію про дату, час і адресу проведення тестування з тих предметів, на ЗНО з яких учасник зареєстрований.

Тож за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, тестування відбудеться з 11 предметів. Розпочнеться з математики – 25 червня, 30 червня – українська мова та література, 2 липня – фізика, 6 липня – іспанська, німецька та французька мови, 7 липня – англійська мова, 9 липня – історія України, 13 липня – біологія, 15 липня – географія, 17 липня – хімія.

Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх предметів має бути розміщено на інформаційних сторінках учасників до 29 липня.

«Обов’язковими для тестування є, як і минулого року, українська мова та література та історія України чи математика на вибір, – пояснює директорка методичного центру управління освіти Чернігівської міської ради Яніна Тимошенко. – І всі інші предмети учасник може вибрати сам. Максимально можна складати чотири предмети».

Не забули в міністерстві і про пробне тестування – воно має відбутися 15 та 17 червня. Пробне ЗНО проводиться на платній основі. І,на жаль, тим учасникам, які оплатили пробне тестування, але не зможуть пройти його, гроші не повернуть.

«Пробне ЗНО мало пройти у березні, за тиждень після початку карантину. І всі ті кошти, які були проплачені, вже використані: були надруковані зошити, заготовлені спеціальні контейнери. Кошти неможливо повернути. Проте, якщо хтось не зможе взяти участь у пробному тестуванні, може після нього протягом трьох робочих днів отримати свій робочий зошит, щоб вдома все ж його пройти».

У Чернігові пункти тестування облаштують у трьох вишах та тринадцяти школах.

«Наразі ми вже проводимо певну підготовчу роботу щодо забезпечення безпеки на цих пунктах ЗНО, – говорить пані Яніна. – У Чернігівській області ті населені пункти, які визнані осередками спалаху коронавірусу, не братимуть участь у тестуванні. Усіх дітей з тих районів перерозподілять на інші пункти тестування. Також обов’язково всім учасникам буде проводитися температурний скринінг, і тих, у кого температура буде підвищена, не допускатимуть до тестування».

До речі, всі, хто не встиг зареєструватися на проходження ЗНО в основну сесію, матимуть змогу зареєструватися на додаткову. Так, період реєстрації на додаткову сесію ЗНО триватиме з 25 травня по 9 червня. Саме ж додаткове ЗНО заплановано на 23 липня – 11 серпня, а його результати мають бути відомі до 14 серпня.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)