|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:06 | 07.10.2020

У Чернігові буде станція сортування сміття

В обласному центрі з червня має з’явитися перша в місті освітня станція сортування сміття. Активісти ГО «Еко Місто» облаштовують її у внутрішньому дворику Обласного молодіжного центру (Колишній кінотеатр «Щорса»), яке раніше використовувалося як склад.

1dmyttaПротягом двох місяців карантину волонтери ГО «Еко Місто» приводили приміщення до ладу: відремонтували дах, змінили вікна та електромережі, пофарбували стіни. Наразі монтуються контейнери, і вже з червня пункт має відкритися.

Сьогодні в Чернігові існує щонайменше 18 пунктів прийому вторсировини. Проте кожен з них приймає на переробку окремі види фракцій. На станції ж сортування, яку створюють волонтери, прийматимуть понад 20 видів вторсировини. Це буде єдине місце в Чернігові, куди можна буде здати упаковку-тетрапак та одноразовий паперовий посуд, целофан, кур’єрські пакети, плівку з бульбашками та пакети з-під молочної продукції. Саме ці фракції в Чернігові не переробляються, тому їх відправлятимуть на переробку або високотемпературне спалювання до Києва.

«Сьогодні люди часто відмовляються від сортування сміття , бо просто не знають, як правильно його сортувати, – говорить голова ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько. – Тому ми й вирішили створити для цього зручний простір з освітнім компонентом. На цій станції будуть проходити лекції та екскурсії. Ми будемо розповідати, як правильно готувати вторинну сировину до здачі, як її розділяти і комфортно зберігати вдома. Трохи згодом стартуватиме освітній проект для дітей. Лекції про збір і сортування сміття ми проводитимемо у школі».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)