|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:25 | 06.22.2024

Сесія обласної ради: день перший

Затверджені рішення щодо придбання сучасного обладнання для лікування онкохворих дітей, забезпечення житлом учасників АТО/ООС…, боротьби з незаконною вирубкою лісів, прийнято інші важливі нормативні акти

12 травня, відкриваючи перше пленарне засідання 23-ї сесії обласної ради сьомого скликання, очільник представницької влади Чернігівщини Ігор Вдовенко надав вступне слово учасникам бойових дій на сході України Антону Ковальдіну та Юрію Радченку - батькам, діти яких тяжко захворіли, і потребують невідкладного лікування в столичному ОХМАДИТІ, де надають допомогу онкохворим малюкам. На їх звернення народні обранці не лише зголосилися допомогти матеріально, але й, зважаючи на те, що в області профільного лікування потребують ще десятки дітей, прийняли рішення про виділення 5 млн грн на прибання обладнання для облаштування сучасного блоку хіміотерапії онкогематологічних захворювань при обласній дитячій лікарні. Взяти порушене питання під пильний виконавчий контроль представники депутатського корпусу разом із керівниками області - головою облради Ігорем Вдовенком та головою обласної держадміністрації Андрієм Прокопенком - доручили начальнику управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Петру Гармашу, який інформував сесійний зал про хід реалізації другого етапу медичної реформи на Придесенні.

Сьогодні ж народні обранці заслухали прокурора Чернігівської області Андрія Парусова про результати діяльності упродовж 2019 року, який доповів про роботу підпорядкованих структурних підрозділів в боротьбі з криміналітетом та іншими порушеннями чинного законодавства на теренах регіону, відповів на запитання присутніх.

Заодно депутутати прийняли рішення Про звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2019 рік.

Відповідно до частини 4 статті 80 Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 17 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила: Затвердити звіт про виконання обласного бюджету за 2019 рік: по доходах у сумі 5 580 553,9 тис. грн, у тому числі по доходах загального фонду обласного бюджету у сумі 4 921 067,6 тис. грн та по доходах спеціального фонду обласного бюджету у сумі 659 486,3 тис. грн; по видатках у сумі 5 650 675,7 тис. грн, у тому числі по видатках загального фонду обласного бюджету у сумі 4 809 890,0 тис. грн та по видатках спеціального фонду обласного бюджету у сумі 840 785,7 тис. грн. Також затвердили суми по кредитуванню та кредитуванню спеціального фонду.

1sesion

На пленарному засіданні народні обранці також затвердили звіти про результати моніторингу та з оцінки результативності виконання Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та Плану заходів з її реалізації у 2018-2020 роках за 2019 рік.

Як було зазначено, за результатами проведеного моніторингу, у 2019 році в рамках 3-х Програм, які відповідають стратегічним цілям розвитку області, реалізовувалось 57 технічних завдань на проекти регіонального розвитку, на які за рахунок усіх джерел фінансування було спрямовано 3,26 млрд грн. Зокрема, в рамках Програми 1 «Розвиток людського потенціалу» у 2019 році реалізовувались 29 технічних завдань на проекти регіонального розвитку із загальним обсягом фінансування у розмірі 2,75 млрд грн. А ось у рамках Програми 2 «Підвищення конкурентоспроможності області та забезпечення стійкого економічного зростання» реалізовано 21 технічне завдання з обсягом фінансування проектів 484,5 млн грн.

У рамках Програми 3 «Розвиток сільських територій» реалізовувалось 7 технічних завдань обсягом 28,7 млн грн, які були спрямовані на підвищення ефективності аграрного сектору, підтримку виробників екологічно чистих продуктів харчування, особистих селянських господарств, ферм сімейного типу, підвищення рівня благоустрою сільських населених пунктів...

Також було затверджено цілу низку обласних галузевих програмних документів. В числі перших із них народні обранці прийняли Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції Об'єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області на 2020-2022 роки.

Мета прийняття такого важливого рішення - сприяння вирішенню житлових проблем учасників АТО/ООС та переселенців, з урахуванням обґрунтованих потреб і можливостей зазначених категорій громадян. В рішені також рекомендувано міським, селищним, сільським радам прийняти місцеві програми для придбання житла учасникам АТО/ООС, які перебувають на квартирному обліку, в межах фінансових ресурсів, у т.ч. на умовах співфінансування.

Цього ж пленарного дня народні обранці прийняли і ще один важливий програмний документ - обласну Програму реставрації пам'яток архітектури національного значення на території Чернігівської області на 2020-2022 роки. Вона розроблена на виконання вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини». Її головне завдання - розробка науково-проектної документації заради збереження в автентичному вигляді та недопущення подальшої руйнації на пам'ятках архітектури національного значення – Тріумфальній арці (м. Новгород-Сіверський), Георгіївській церкві (смт Седнів, Чернігівський р-н), Садиби «Покорщина» в смт Козелець, Палаці з двома флігелями (с. Качанівка, Ічнянський р-н), Церкві Іоанна Богослова (Іванівській церкві) (м. Ніжин). Виконання робіт, передбачених Програмою, сприятиме підвищенню рівня туристичної привабливості Сіверського краю.

Не менш важлива для збереження природи та економічно-екологічного потенціалу Придесення і прийнята сьогодні депутатами Програма протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки.

Як було наголошено, на сьогодні ситуація стосовно незаконних рубок на територіях лісового фонду, полезахисних лісосмуг, інших лісонасаджень, що склалася в області, потребує більш дієвого контролю з боку всіх органів виконавчої влади, зокрема контролюючих та правоохоронних. На жаль, наявність новітньої техніки та електронно-цифрових пристроїв дозволяють порушникам природоохоронного законодавства непомітно та безкарно проводити незаконні рубки навіть у темну пору доби. Для вивезення деревини застосовують потужну техніку, оснащену спеціальними пристроями та засобами, які дозволяють злочинцям бути мобільними та залишатися непоміченими. Як наслідок, область отримує збитки, а правопорушники уникають відповідальності.

За 2017-2019 роки сума розрахованих збитків, завдана лісовому господарству області в результаті незаконних рубок лісових насаджень склала майже 59 млн грн.

Слід відмітити, що мова йде лише про виявлені порушення природоохоронного законодавства.

Таким чином, в області існує потреба в удосконаленні методів та інструментів боротьби з незаконними рубками лісів і протидії незаконному обігу деревини.

Спеціальні засоби та обладнання, які використовуватимуться в рамках реалізації заходів Програми, сприятимуть підвищенню ефективності діяльності державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища області, представників лісової охорони постійних лісокористувачів Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За сприяння зазначеної Програми буде задіяна сучасна спостерігальна техніка. В тому числі - безпілотники (квадрокоптери), фотопастки, GPS навігатори, прилади нічного бачення та інше обладнання, з допомогою яких можна оперативно виявляти випадки незаконних рубок лісових насаджень з точним визначенням координат відповідних ділянок і фотофіксацією правопорушень, ефективно координувати гасіння пожеж тощо. Та головне – всі злочинці отримають справедливу правову оцінку своїх кримінальних дій.

Депутати затвердили ще кілька десятків проектів рішень з різноманітних питань. Зокрема, прийняли рішення про внесення змін до Положення про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України, затвердженого рішенням обласної ради від 7 грудня 2017 року №19-11/VII, та до рішення обласної ради від 25 вересня 2019 року №15-19/VII «Про заснування обласної Премії імені Григорія Верьовки». Щодо останнього документа, то з метою популяризації народного мистецтва та імені Г.Г.Верьовки даним рішенням пропонується визначити умовою отримання премії прийняття участі лауреата в обласному фестивалі пісні і танцю імені Григорія Верьовки у смт Березна Менського району Чернігівської області. Фінансові видатки, пов'язані з виплатою премії, становлять 10,000 (десять тисяч) гривень у кожній із трьох номінацій...

Ще декілька десятків проектів рішень, які внесені на розгляд 23-ї сесії обласної ради сьомого скликання, будуть розглянуті на її другому пленарному засіданні, про яке буде оголошено додатково.

В роботі пленарного засідання взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, керівники облдержадміністрації та її структурних виконавчих підрозділів, представники громадськості та засобів масової інформації.

Схожі матеріали (за тегом)