|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:53 | 07.23.2024

Міністр розвитку громад відвідав Чернігівщину

30 квітня, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов перебував із робочою поїздкою у Чернігівській області.

Разом з керівництвом області, головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком та керівниками районів, Міністр ознайомився з ходом реалізації програми «Велике будівництво» та проектами, що фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку, а також перевірив стан виконання завдань Уряду, в тому числі щодо протидії поширенню респіраторної хвороби COVID-19.

Згідно з даними облдержадміністрації, в 2020 році на Чернігівщині в рамках програми «Велике будівництво» планується реалізувати 15 проектів будівництва та реконструкції шкіл, садочків та стадіонів із залученням 54,5 млн грн з ДФРР, 14 млн грн субвенції з державного бюджету та 32,5 млн грн з місцевих бюджетів.

«Карантин не впливає на реалізацію цих проектів. Усі вони будуть реалізовані. В нашій області це 5 шкіл, 5 садочків, 5 спортивних об’єктів. По всім ним йде робота, і вона буде завершена вчасно», – запевнив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Він також повідомив, що крім «Великого будівництва», в пріоритетних напрямках розвитку на цей рік органічне землеробство та розвиток туристичної галузі в області.

На початку візиту Олексій Чернишов ознайомився з будівництвом дитячих навчальних закладів. Так, він відвідав Бобровицький дитячий садочок «Золотий ключик», де триває реконструкція із впровадженням заходів теплореновації. Будівельні роботи на стадії завершення, об’єкт планується ввести в експлуатацію у травні 2020 року.

В місті Носівка Міністр оглянув ЗОШ № 5, будівництво якої триває з 1989 року. Нова школа буде здана до вересня цього року, що дасть змогу розвантажити інші навчальні заклади міста. Далі урядовець відвідав будівельний майданчик Корюківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, відкриття якої також планується восени.

В обласному центрі урядовець ознайомився з ходом реставрації Чернігівського філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Метою проекту є збереження пам’ятки архітектури місцевого значення, яка є одним із важливих об’єктів туристичної інфраструктури міста.

Міністр разом з керівниками області проінспектували поточний середній ремонт по маршруту м. Сновськ – смт. Березна на автомобільній дорозі загального користування державного значення Р-83 Славутич – Любеч – Ріпки – /М-01/ – Городня – /Н-28/ – Сновськ – Корюківка – Семенівка – Костобобрів – Чайкине – /Н-27. Загальна вартість проєкту складає 86,17 млн грн протяжність траси 11,5 км.

Міністр побачив також хід реконструкції Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Чернігівської облради. «Оновлений заклад допоможе надавати вчасну та якісну екстрену медичну допомогу населенню Чернігівської області. Реконструкція проводиться із комплексною термомодернізацією будівлі, чекаємо здачу об’єкта до кінця цього року», – зазначив Міністр під час огляду будівлі.

Підсумовуючи інспектовані об’єкти будівництва в Чернігівській області, Олексій Чернишов зазначив: «Країна розбудовується, країна живе. Вірю, що попри кризу викликану світовою пандемією COVID-19, спільними зусиллями ми впораємось з поставленими завданнями. Хід будівництва на Чернігівщині вважаю задовільним, головне, не знизити темпи і здати об’єкти вчасно».

Міністр також подякував голові ОДА Андрію Прокопенку та членам його команди за виконання завдань Уряду, зокрема, здійснення заходів протидії поширенню респіраторної хвороби COVID-19 в Чернігівській області.

 

Про хід будівельних робіт ЗОШ № 5 у Носівці

 

– Цей об’єкт довгі роки мав статус довгобуду. Його почали зводити ще у 1989 році. З огляду на значиму соціальну роль для району, нині робимо все необхідне, щоб завершити об’єкт до 1 вересня 2020 року. Наразі ступінь готовності – 97%, – повідомив Андрій Прокопенко.

Загальна вартість проєкту – 57,4 мільйона гривень. Триповерхова будівля школи розрахована на 520 місць. Корисна площа навчального закладу – 4870 квадратних метрів.

Нині завершують внутрішні роботи. Потім класні приміщення будуть облаштовані меблями, тут будуть встановлені інтерактивні дошки та інше необхідне для навчального процесу обладнання.

Об’єкт включений, зокрема, до програми «Спроможна школа для кращих результатів», це дозволить максимально забезпечити внутрішнє наповнення.

Без перебільшення, для Носівської об’єднаної громади школа № 5 є найбільш очікуваним і масштабним об’єктом. Як зазначив Міністр, нова школа стане справжньою візитівкою Носівки. І тим, хто зараз працює над реалізацією проєкту, випала велика честь успішно його завершити.

 

Реконструкція Корюківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1

 

Реконструкція приміщення здійснюється із 2018 року за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Роботи включають зовнішнє утеплення будівлі, заміну покриття, зовнішніх вікон та дверей, внутрішнє опорядження та заміну інженерних мереж з улаштуванням індивідуального теплового пункту.

Загальна кошторисна вартість робіт на цьому об’єкті – майже 80 мільйонів гривень.

У 2020 році передбачено фінансування в розмірі близько 28 мільйонів гривень, з них 16,4 мільйона гривень – кошти ДФРР та 11,5 мільйона гривень – співфінансування з місцевого бюджету.

Як відмітив Олексій Чернишов, Корюківська ЗОШ №1 – це взірцевий заклад, про який дбають та який виглядає дуже достойно.

 

Роботи в Обласному філармонійному центрі та Центрі екстреної медичної допомоги

 


На 2020 рік заплановано реставрацію фасаду філармонії, заміну покриття тротуару біля будівлі, оновлення системи водостоку.

– У минулому році вікна та двері замінено на сучасні, енергозберігальні. За розрахунками експертів, це дозволить заощадити до 20% витрат на опалення установи, – каже голова ОДА.

Оглянувши будівлю та ознайомившись з процесом її реставрації, Олексій Чернишов відзначив достатні темпи робіт, їх охайність та наголосив на необхідності облаштування сучасної системи протипожежної безпеки.

Міністр також запевнив, що держава фінансово підтримає продовження даного проєкту. Передбачене на поточний рік фінансування становить майже 6,4 мільйона гривень, з яких 5,75 мільйона – кошти ДФРР та 639,1 тисячі – співфінансування з місцевого бюджету.

Загальна кошторисна вартість проєкту – 15,62 мільйона гривень.

Що стосується центру екстреної медичної допомоги, то тут проводиться масштабна реконструкція будівлі. Як і попередні об’єкти, ведеться вона коштом ДФРР та місцевих бюджетів. Загальна кошторисна вартість робіт – майже 20 мільйонів гривень.

– У реконструйованому приміщенні перебуватиме персонал виїзних бригад та центральної оперативної диспетчерської. Крім того, буде облаштовано симуляційний клас та аудиторії для навчально-тренувального відділу. Це дозволить суттєво покращити умови підвищення кваліфікації наших медпрацівників, а значить – і рівень надання медичних послуг населенню області, – зазначив Андрій Прокопенко.

У цьому проєкті також застосовуються технології енергозбереження та термомодернізації, що дозволить у майбутньому заощаджувати бюджетні кошти на оплату опалення та інших комунальних послуг.

Для завершення робіт у поточному році потрібно освоїти ще понад 14,1 мільйона гривень: близько 12,7 мільйона – з ДФРР та 1,4 мільйона – з місцевого бюджету.

 


Ремонт автодороги Р-83 на відрізку Березна-Сновськ

 


Автомобільна дорога загального користування державного значення Р-83 Славутич – Любеч – Ріпки – /М-01/ – Городня – /Н-28/ – Сновськ – Корюківка – Семенівка – Костобобрів – Чайкине – /Н-27/ сполучає міжнародну трасу М-1, національні автошляхи Н-27, Н-28 та регіональний Р-65. Слугує перепускним маршрутом руху між прикордонними автомобільними КПП «Сеньківка», «Миколаївка», «Грем’яч» та низкою міжнародних залізничних контрольних пунктів пропуску, в тому числі КПП «Сновськ».

– Автодорога входить до державного туристичного маршруту «Намисто Славутича», забезпечує міжнародний автомобільний туризм. З’єднує ряд адміністративних центрів – обласний і районні. Цей відрізок дороги має велике соціальне значення для жителів ближніх районів. Зокрема, це шкільний маршрут і маршрут екстреної медичної допомоги, – каже Андрій Прокопенко.

Зважаючи на те, що дорога була побудована понад 40 років тому і має високу інтенсивність автомобільного руху, на дорожньому полотні утворились значні дефекти та ушкодження. Це суттєво погіршувало безпеку та комфортність проїзду.

З березня цього року на автошляху розпочали ремонтні роботи. Загальна протяжність планового поточного ремонту – 11,5 кілометра. Вартість робіт – 86 мільйонів гривень. Наразі влаштовано 4,8 кілометра вирівнюючого шару.

Як зазначив Міністр Олексій Чернишов, цьогорічний проєкт з розбудови автошляхів – наймасштабніший з моменту незалежності України.

– У Чернігівській області на будівництво доріг буде витрачено більше 2 мільярдів гривень. Це більш ніж втричі більше, ніж минулого року. Зокрема ці кошти будуть направлені на ремонт міжнародної траси М-01 Київ–Чернігів–Нові Яриловичі по Ріпкинському району у напрямку до КПП «Нові Яриловичі» (кордон з Білоруссю), М-02 Кіпті–Глухів–Бачівськ по Борзнянському району, і, головне, – дороги Чернігів–Ніжин–Прилуки, яка зв’яже основні економічні центри області. Попри карантин ремонтні роботи на автодорогах тривають, – повідомив Андрій Прокопенко.

Схожі матеріали (за тегом)