Нерест-2020: до уваги рибалок

З метою забезпечення охорони та сприятливих умов для нересту і збереження місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах,

відповідно до рекомендацій Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України, наказом Чернігівського рибоохоронного патруля від 10.03.2020 № 38 - од:

ЗАБОРОНЕНО

промислове рибальство в підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах:


- з 25 березня до 31 травня (включно) – р. Дніпро від м. Лоїв до с. Нижні Жари, Республіки Білорусь, р. Сож від населеного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки;
- з 1 квітня до 9 червня (включно) - у всіх водосховищах;
- з 1 квітня до 20 травня (включно) - у всіх інших річках в кореневих водах;
- з 1 квітня до 29 червня (включно) - в придатковій системі водойм;

любительське і спортивне рибальство в підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах:

- з 25 березня до 24 травня (включно) - р. Дніпро від м. Лоїв до с. Нижні Жари, Республіки Білорусь, р. Сож від населеного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки;
- з 1 квітня до 9 червня (включно) - у всіх водосховищах;
- з 1 квітня до 20 травня (включно) - у всіх інших річках в кореневих водах;
- з 1 квітня до 29 червня (включно) – у придатковій системі водойм.
- з 25 березня до 30 червня (включно) - лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню в період виношування ікри, личинок і першої линьки;


пересування на ділянках, оголошених нерестовищами в еріод нересту - всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів;


на період масового ходу і нересту проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах видобуток гравію і піщано – ракушкової суміші, будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові, інші види гідромеханізованих робіт.


Крім того, згідно норм ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).


ДОЗВОЛЕНО

- любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега в місцях визначених на інтерактивній карті, якою можна скористатися за посиланням https://goo.gl/1Dcbns

За інформацією Чернігівського рибоохоронного патруля

***

До відома рибалок любителів!

Відповідно до статті 13 Конституції України водні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об’єктами права власності Українського народу, і кожен громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності відповідно до закону.

Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів (ст. 47 Водного кодексу України).

Норма цієї статті дозволяє рибалкам – любителям, а також тим, хто займається спортивним рибальством, використовувати водні ресурси для ловлі риби безкоштовно, не маючи при цьому спеціальних документів.

Однак,  важливо розуміти, що до любительського та спортивного рибальства належать способи ловлі риби без застосування обладнання для промислового вилову риби, а також обладнання, що заборонене для використання при ловлі риби в Україні. Суворо заборонені сітки, неводи, електроприлади, що створюють ударні навантаження та хімічні сполуки та можуть призвести до недієздатності риби чи зашкодити іншим видам водних організмів. Забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, вогнепальної та пневматичної зброї, способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Рибалити можна на водоймах загального користування – з берега або з човна, вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на одного рибалку, та спінінгом.

Обмеження та заборони вводяться на період нересту, коли любительське рибальство дозволяється на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

З інтерактивною картою таких місць рибалки любителі можуть ознайомитись за посиланням https://goo.gl/1Dcbns.

Що ж до весняно-літніх заборон на любительське і спортивне рибальство в підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах, то вони триватимуть з:

- 25.03 до 24.05 (включно) - р. Дніпро від м. Лоїв до с. Нижні Жари, Республіки Білорусь, р. Сож від населеного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки;

- 01.04 до 09.06 (включно) - у всіх водосховищах;

- 01.04 до 20.05 (включно) - у всіх інших річках в кореневих водах;

- 01.04 до 29.06 (включно) – у придатковій системі водойм;

- 25.03 до 30.06 (включно) - лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню в період виношування ікри, личинок і першої линьки.

 

Слід пам’ятати про заборони  проведення робіт та заходів, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.  Вони передбачені ст.39 Закону України про «Про тваринний світ». Так, у так званий «Сезон тиші» з 01.04 по 15.06. забороняються пальба, пересування по водоймах за допомогою моторних човнів,  використання маломірних суден, інших шумових заходів, що можуть негативно вплинути на нерест риби.


Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадян бути свідомими та звертати увагу на правила рибальства, особливо під час нересту. Адже саме від нерестового періоду, залежить збільшення популяції риб у водоймах Чернігівщини та їх розмаїття.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області

Схожі матеріали (за тегом)