|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:14 | 06.03.2020

Посилені протиепідемічні заходи на ринках

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області активно працює над виконанням протиепідемічних заходів розповсюдження коронавірусу

Виконуючи Постанову Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19» та протоколу №3 засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, фахівці Коропського районного управління Держпродспоживслужби почали здійснювати додатковий контроль за дотриманням санітарних норм і правил реалізації продуктів харчування на агропродовольчому ринку селища Короп, у місцевих продуктових магазинах і точках виїзної торгівлі. Також безпосередньо на ринку перевірено роботу лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи щодо проведення дезінфекційних робіт і наявності наочної агітації поз профілактика коронавірусу.

dezinfec2

Крім того, спеціалістами проведена роз’яснювальна робота з протидії поширення коронавірусу та методик приготування і використання дезінфікаційних засобів з особами, що працюють у сфері реалізації харчових продуктів рослинного і тваринного походження на території Коропського ринку та в закладах торгівлі, розповсюджено тематичні листівки  «Коронавірус: профілактика інфікування і поширення».

Відповідну роботу на місцевому  агропродовольчому ринку провели і фахівці Ріпкинського структурного підрозділу Держпродспоживслужби. Після перевірки стану дотримання санітарних норм вони дійшли висновку, що усі вимоги виконуються як працівниками державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, так і адміністрацією ринку та підприємцями, що здійснюють торгівлю. Зокрема, ветлікарі забезпечені спецодягом, дезінфікуючими засобами, періодично здійснюють дезінфекцію власного приміщення, а також закритої зали місцевого ринку. До речі, там облаштовані спеціальні місця з дезінфікуючим спиртовмісним розчином для рук.

А ось спеціалісти Варвинського територіального підрозділу Держпродспоживслужби, користуючись призупиненням на час карантину навчального процесу, здійснили профілактичні дезінфекції у приміщеннях шкіл і дитячих садків з використанням генератора гарячого туману.

***

З метою запобігання негативному розвитку епідситуації і забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення спеціалістами Держпродспоживслужби в області на агропродовольчих ринках розпочато роботу по забезпеченню посиленого дезінфекційного режиму.

Державні лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках спільно з їх керівництвом працюють над посиленням протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом,  здійснюють посилену дезінфекцію безпосередньо державних лабораторій та павільйонів ринків,  місця значного скупчення людей.

dezinfec

На агропродовольчих ринках облаштовані місця з наявним дезінфікуючим спиртовмісним розчином для рук.

Здійснюється додатковий контроль за дотриманням санітарних норм і правил реалізації продуктів харчування на агропродовольчих ринках та в продуктових магазинах, зокрема посилено дезінфекційний режим у торговельних мережах, контролюється фасування сипучих продуктів харчування та забезпечення персоналу магазинів спецодягом.

На агропродовольчих ринках облаштовано роз’яснювальні стенди з санбюлетнями профілактики коронавірусу.

Схожі матеріали (за тегом)