|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:07 | 04.01.2020

Відбулося засідання президії обласної ради

Двадцять друга (позачергова) сесія обласної ради сьомого скликання розпочалася із засідання президії, яке провів очільник представницького органу Чернігівщини Ігор Вдовенко.

До роботи дорадчого органу також долучилися перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко, члени президії та відповідальні працівники виконавчого апарату обласної ради.

Враховуючи доручення Президента України, рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та постанови Кабінету Міністрів України щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, засідання президії пройшло з дотриманням низки обмежень задля уникнення ризиків розповсюдження небезпечного захворювання.

prezid1

Відтак в обласній раді запровадили всі необхідні карантинні та дезинфекційні заходи з метою створення безпечних умов для роботи учасників сесії, які пройшли медичний огляд та температурний скринінг, були забезпечені засобами індивідуального захисту.

Перед тим, як почати роботу над узгодженням питань порядку денного майбутнього пленарного засідання, присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять земляка, старшого сержанта 58-ої окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України імені гетьмана Івана Виговського 25-річного Володимира Черненка родом із Новгород-Сіверського району, який загинув в зоні проведення Операції Об’єднаних сил під час ворожого обстрілу на Луганщині 3 березня цього року.

prezid2

Як зауважив Ігор Вдовенко, розпочинаючи роботу дорадчого органу, до обласної ради надійшов лист від начальника Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Петра Гармаша щодо необхідності проведення сесії обласної ради з метою вирішення питання забезпечення повноцінного функціонування комунальних некомерційних підприємств та комунальних закладів охорони здоров’я. Тож відповідно до чинного законодавства було прийнято розпорядження про скликання двадцять другої (позачергової) сесії.

До порядку денного сесії було запропоновано включити 15 важливих проєктів рішень щодо забезпечення фінансування комунальних некомерційних підприємств та комунальних закладів охорони здоров'я Чернігівської обласної ради в умовах впровадження з 1 квітня 2020 року реформи фінансування системи охорони здоров'я, а також питання стосовно протидії поширенню корона вірусу COVID-19.

Члени президії уважно розглянули надані розробниками проєкти рішень, проаналізували фінансові показники та заходи обласної Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020-2021 роки та обласної Програми з діагностики та лікування на території Чернігівської області інфекції, викликаної COVID-19, на 2020 рік.

Народні обранці, подискутувавши, підтримали внесення на розгляд сесії змін до Цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Чернігівської області на 2016-2020 роки для запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” на території області.

Окрім того для внесення на розгляд пленарного засідання низка проєктів рішень, щопередбачають безоплатну передачу у власність територіальних громад Чернігівської області майна для амбулаторій загальної практики сімейної медицини та медичного обладнання територіальній громаді міста Прилук.

Блок питань, які були погоджені для розгляду в сесійній залі, стосується перейменування, реорганізації комунальних некомерційних підприємств шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради, затвердження закладам охорони здоров’я технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Дискусійними виявилися проєкти рішень щодо затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров'я, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а також порядку укладення контракту з керівником комунального закладу охорони здоров'я, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

У членів президії було чимало запитань до розробників зазначених проєктів рішень, лунали пропозиції та доповнення щодо процедури обрання членів конкурсної комісії, механізму призначення нових очільників медичних установ. Пропонувалось також доопрацювати це питання та підготувати єдиний узгоджений варіант рішення. Врешті-решт, після тривалого обговорення депутати вирішили остаточно визначитись щодо цих питань у сесійній залі шляхом голосування.

Погодили депутати і розгляд Звернення Чернігівської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України щодо реформування фтизіатричної служби.

Схожі матеріали (за тегом)