|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:11 | 05.28.2024

Як повернути гроші за невикористані путівки та авіаквитки?

Як повернути гроші за невикористані путівки та авіаквитки через запровадження карантинних заходів? 

В грудні 2019 року в китайському місті Ухань виявили раніше невідомий штам коронавірусу COVID-19. 13 березня ВООЗ оголошено пандемію коронавірусу COVID-19  з осередком в Європі. 

На даний час найбільш ефективним  способом профілактики даного захворювання є обмеження контакту між особами. З метою запобігання поширенню захворювання Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» №211 від 11 березня 2020 року, якою установлюється з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин.

У зв’язку цим, З 17 березня в Україні повністю припиняється пасажирське авіасполучення із закордоном. Переважна більшість авіакомпаній передчасно повертає тих, хто відпочиває за кордоном та переносять вильоти, які припадають на період дії карантину.  

Тим, хто не встигне повернутися до 23:59 16 березня, рекомендується звернутися до українських консульств. Також рекомендується українцям, які перебувають за кордоном та не встигають повернутися до 23:59 16 березня включно, зареєструватися у створеній МЗС України електронній системі ДРУГ (https://friend.mfa.gov.ua/#/). Це допоможе координувати повернення українських громадян, а посольствам та консульствам України — підтримувати з ними зв’язок.

 

Щодо компенсацій для туристів, які зараз на відпочинку за кордоном.

 

Статтею 20 Закону України  «Про туризм», визначені випадки, коли в разі невиконання, неналежного виконання туристичного договору туроператор не несе відповідальності перед туристом. Йдеться про такі випадки:

— невиконання або неналежне виконання умов туристичного договору сталося з вини туриста;

— невиконання або неналежне виконання умов туристичного договору сталося з вини третіх осіб, не пов’язаних із наданням послуг, зазначених у цьому договорі, та жодна зі сторін про їх настання не знала й не могла знати заздалегідь;

невиконання або неналежне виконання умов договору на туристичне обслуговування сталося внаслідок настання форс-мажорних обставин або є результатом подій, які туроператор (турагент) й інші суб’єкти туристичної діяльності, що надають туристичні послуги, включені до туристичного продукту, не могли передбачити.

Водночас, якщо мовити про тур-агента, то відповідальність за договором між туроператором і тур-агентом визначається відповідно до загальних положень про агентський договір, якщо інше не передбачено договором, укладеним між ними, а також Законом України «Про туризм». Тобто тур-агент у цьому випадку виконує роль посередника, який діє від імені, в інтересах, під контролем та за рахунок туроператора (ч. 1 ст. 295 Господарського кодексу України, далі — ГКУ). Тому, якщо туристові не надано послугу, відповідати перед ним має саме тур-оператор. Тур-агент у такому разі відповідальності не нестиме.

 

Чи передбачені  компенсації для туристів, чиї поїздки припадають на період дії заборони?

 

Вимагати відшкодування у туристичних фірм, клієнт може завжди. Питання у тому, чи буде така вимога успішною. Дуже важливо вичитувати договір, який підписуєте із тур-оператором.

Ситуацію, що склалася із введення карантину та обмеження авіасполучення, можна розглядати як форс-мажорні обставини. Якщо відшкодування через непередбачувані випадки вказані в договорі з туроператором, гроші Вам повернуть, в іншому випадку - ні. 

У разі скасування туру через обставини непереборної сили, виплата компенсацій не здійснюється. Введення карантину та обмеження авіасполучення через розповсюдження епідемії нового типу коронавірусу є форс-мажорною обставиною. 

Звичайно, можна подавати до суду, але шансів виграти справу мало

Як правило, більшість клієнтоорієнтованих  туристичних агенцій, пропонують своїм клієнтам дочекатися нормалізації ситуації та скористатися можливістю перепланувати свій відпочинок та перенести тур, тому за теперішніх обстави  краще скористатись такою пропозиціє та не втрати гроші та тур.

 

Знайте!

 

Якщо у Вас виникли додаткові питання, Ви завжди можете звернутись до найближчого центру або бюро правової допомоги та отримати кваліфіковану і вичерпну консультацію з цього, та інших питань.

Дізнатись адреси та номери телефонів найближчого центру або бюро,  можна на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою: https://legalaid.gov.ua/, або  за безкоштовним номером системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103

Також, за вказаним номером Ви можете отримати попередню правову консультацію, або знайти  правову інформацію, що Вас цікавить на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid в мережі інтернет, за адресою: https://wiki.legalaid.gov.ua/.

Схожі матеріали (за тегом)