У Бобровиці регулюватимуть чисельність собак

Наприкінці лютого Бобровицька міськрада ухвалила програму «Регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на підвідомчій території Бобровицької міської ради на 2020-2021 роки». На її реалізацію виділено 50 тисяч гривень з бюджету громади. Програма передбачає відлов безпритульних собак і їхню подальшу стерилізацію.

sobak«Будемо зв’язуватися з волонтерами зі спеціалізованої служби Києва чи Чернігова і з їхньою допомогою розпочинатимемо відлов тварин-безхатьків. Наша комунальна служба «Благоустрій» допомагатиме з доставкою тварин до ветеринарної служби, де здійснюватиметься стерилізація і тимчасове їхнє утримання. Тому що після цієї процедури необхідно ще вжити певних заходів: введення протизапальних препаратів, антибіотиків тощо. Ми закупимо все необхідне для утримання безпритульних тварин. Корм в тому числі. Плануємо розпочати вже найближчим часом», – повідомив заступник голови громади Сергій Циба.

Найпершим завданням є зменшення популяції безпритульних тварин. Після стерилізації вони вже не будуть безконтрольно розмножуватися. Але якщо люди і надалі викидатимуть домашніх тварин на вулицю – це не вирішить проблему, переконані ветеринари.

Упізнати обстежених, вакцинованих і стерилізованих тварин буде легко за бирками на вушках. Це своєрідна ідентифікація тварин з присвоєнням особистого коду.

Наразі робота зі стерилізації безпритульних собак проводитиметься лише у місті. Коли налагодиться цей процес у Бобровиці, можна буде говорити і про боротьбу з тваринами-безхатьками у селах громади.

 

Сніжана БОЖОК

Схожі матеріали (за тегом)