|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:17 | 10.25.2020

Імплантація домашнім тваринам мікрочіпів

Менський територіальний підрозділ Держпродспоживслужби розширює коло послуг з використанням новітніх технологій. До переліку послуг, які надають населенню Менського району фахівці ветеринарної медицини, нещодавно додалась ще одна – чіпування домашніх тварин.

1abchip2Справа  нова, але досить перспективна, вважають місцеві ветлікарі, особливо, якщо власники тварин збираються виїжджати за кордон. Адже для того, щоб вивезти тварину в іншу державу, зокрема на територію ЄС, власник повинен виконати вимоги цієї країни. Тварина має бути чіпована, мати ветеринарний сертифікат та щеплення проти сказу.

Чіпувати можна собак, котів, птахів, сільськогосподарських тварин у будь-якому віці, оскільки вік не впливає на сприйняття/несприйняття організмом капсули, а також на її місце розташування.      

Процес чіпування являє собою імплантацію капсули з мікрочіпом під шкіру тварини. Як правило, роблять це через одноразовий аплікатор, схожий на шприц. Власне, для тварини за відчуттями введення чіпу, те саме, що й ін’єкція. Чіп вживлюється в межах холки (місце між лопатками).  

1abchip1

Першим шести домашнім тваринам у райцентрі уже вживили цей засіб ідентифікації. Чіпування собак та котів здійснюється  як у приміщенні лікарні, так  і на виїзді (за бажанням власників). При цьому є обов’язковим оформлення реєстраційної картки для занесення даних до Єдиної Бази чіпованих тварин України. До речі, скористатись послугою можуть не лише меняни, а й жителі сусідніх районів.

Перед чіпуванням ветлікарі пропонують господарям обробку їхніх домашніх улюбленців від екто- і  ендопаразитів  та роблять  щеплення від сказу, якщо у тварин ці обробки відсутні.  

1abchip3      

Ще одним нововведенням Менського територіального підрозділу Держпродспоживслужби є використання можливостей Державного сервісу перевірки квитанцій. Це зроблено для зручності громадян.

Якщо отримувач адміністративних послуг, наприклад, при оформленні ветеринарних документів,  має у користуванні смартфон,  він може безпосередньо на території лікарні оплатити послугу через Privat24, monobank чи інші фінансові установи, а спеціалісти лікарні перевірять отримання платежу та  роздрукують чек за допомогою сайту https://check.gov.ua/.

Схожі матеріали (за тегом)