|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:39 | 06.22.2024

Авдіївка визначилась з громадою?

10 лютого жителі села Авдіївка Сосницького району вибирали, до якої з уже існуючих об’єднаних територіальних громад приєднатися. З невеликим відривом голосів перемогу в «першому раунді» здобула Понорницька ОТГ. Остаточне рішення місцеві депутати ухвалять на сесії 13 лютого.

 Минулого тижня в обласній державній адміністрації пройшли консультації представників Авдіївської та Шаболтасівської сільських рад щодо приєднання в об’єднані громади з заступником голови ОДА Олександром Савченком та директором Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Олександрою Хомик. Справа в тому, що в цих двох сільрад є вибір: залишитися в Сосницькій ОТГ або піти до Понорницької ОТГ Коропського району. Після проведення консультації сільрадам рекомендували за тиждень провести громаді слухання і визначитися.

Перші слухання пройшли в Авдіївці. У них взяли участь голова Сосницької ОТГ Андрій Портний та голова Понорницької ОТГ Петро Василець.

Протягом декількох годин проводили обговорення і зважували всі «за» і «проти» вступу в ту чи іншу громаду. Від Понорниці до Авдіївки – 7 кілометрів, і тут громада Понорниці виграє, бо до Сосницької ОТГ жителям Авдіївки треба здолати понад 40 кілометрів. Проте багато хто вважає, що Сосниця має більший досвід роботи як об’єднана громада, в той час як Понорниця – лише на початку шляху.

1avdiivka

«В разі приєднання до нашої громади ми створимо в Авдіївці опорний навчальний заклад, – сказав Андрій Портний. – Для мене школи – важливий момент. Також я б хотів створити тут центр безпеки громади, де поліція, пожежники і швидка допомога були б в одному місці. Плюс створили б умови для роботи двох лікарів тут, на місці. І, звичайно, зайнялися б благоустроєм цих населених пунктів».

Понорницький голова заманював людей новим водогоном та робочими місцями.

«Я бачу, у них проблема з водою. Однозначно треба будувати тут водогін, свердловину бити, – каже Петро Василець. – Також в Понорниці дуже міцні фермерські господарства, у нас є підприємці, але не вистачає робочих рук. Тим паче, між нами відстань – 7 кілометрів».

Після виступів і дискусій люди перейшли до голосування. Так, 96 голосів віддали за приєднання до Понорницької ОТГ, 81 голос – за об’єднання з Сосницею. Такі результати голосування жителів Авдіївки, проте остаточне рішення має затвердити наступна сесія сільради.

«Люди проголосували за Понорницьку ОТГ, але є одне застереження: сьогодні технічно реалізувати приєднання до Понорницької ОТГ неможливо, бо Понорницька ОТГ ще не отримала статусу спроможної громади, – прокоментував консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко. – Якщо це відбудеться, то така можливість може бути реалізована».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)