|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:46 | 02.25.2020

Популярні та рідкісні імена Чернігівщини, Сумщини, Полтавщини

Як назвати новонароджену дитину – найголовніше питання, що постає перед новоспеченими батьками.

Деякі мають відповідь заздалегідь, обираючи традиційні українські імена, а хтось, піддаючись враженням, обирає для своєї малечі імена героїв улюбленої книги, серіалу чи видатних персон.

У минулому 2019 році на території Сумської, Полтавської та Чернігівської областей, які увійшли до складу Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми),спостерігалась тенденція до вибору батьками незвичайних та екзотичних імен. Так, працівниками органів державної реєстрації актів цивільного стану серед чоловічих імен були зареєстрованіЯнуш, Зорій, Адісей, Мілорад, Еріх та Акім. Для своїх новонароджених дівчатокбатьки також обирали екстравагантні та маловживані імена, наприклад Олівія, Олексія, Джельсоміна, Луна, Квіткослава та Маргарет. Лідерами списку найбільш вживаних імен стали Марія та Іван.

«Головна функція імені – бути маркером індивідуальності. Тому батьки так ретельно та вимогливо ставляться до цього питання. Разом з тим, сервіси Міністерства юстиції спрямовані на створення комфортних умов для громадян, зокрема великий попит серед українців має послуга щодо видачі свідоцтв про народження безпосередньо у пологових будинках,– зазначає очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун.– Ця послуга дозволяє батькам відзначити значну та щасливу подію, не відлучаючись від родини ні на мить».

Схожі матеріали (за тегом)