|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:07 | 06.22.2024

Відповідь Леоніда Яковишина члену правління ПАТ «НСТУ» Дмитру Хоркіну

Герою України, генеральному директору ТОВ «Земля і воля»

Леоніду Яковишину

 

Шановний Леоніде Григоровичу!

 

Програма «20 хвилин з Володимиром Яворівським» виходить на Українському радіо впродовж багатьох років. За увесь час свого існування вона викликала неоднозначну реакцію як прихильників, так і критиків автора. Але при цьому завжди була у центрі слухацької уваги. Формат зазначеної передачі не передбачає обов'язкову підтримку редакцією поглядів автора. Тому у фіналі кожного випуску звучить відбивка: «Це була авторська програма письменника Володимира Яворівського», що означає: в ефірі звучала точка зору лише цього автора. Такий формат програми не порушує принципів суспільного мовлення, яке може оприлюднювати різні погляди на будь-яку проблему.

 

3 повагою,

Член правління ПАТ «НСТУ» Дмитро Хоркін


 

 

Відповідь Леоніда Яковишина члену правління ПАТ «НСТУ» Дмитру Хоркіну

 

Дякую за оперативну відповідь на мій відкритий лист.

На жаль, на цьому й завершую подяки і поспішу попросити у Вас вибачення наперед за прямоту у моїй відповіді Вам. Оскільки вже на самому початку насмілюсь назвати одну суттєву, на мій погляд, різницю між пересічним американцем, мною і Вами. 

Так от, американець – успішний учень своєї цивілізації, головне завдання якої – навчити людину мислити. Це завдання сформулював півтора століття тому відомий на увесь світ американський винахідник Томас Едісон – часто його згадую. 

Я ж уперше почув цю науку від американців на початку 90-х, коли літав за океан запозичувати досвід розвитку ринкової аграрної економіки. Тоді ж і започаткував співпрацю з провідними фірмами, що й досі триває: щодо запозичення світових технологій і придбання найновішої техніки та обладнання для аграрного виробництва. Американські фірми зараз настільки нам довіряють, що дають навіть батьківські форми кращих гібридів кукурудзи, щоб ми могли в своїх умовах вирощувати насіння цих гібридів. Для них це виняток.

Завдання ж вчити людину мислити я виконую передусім у своєму колективі впродовж півстоліття і маю втішні результати. Оскільки з бездумними фахівцями й рядовими трудівниками ніколи б не здобув тих виробничих і соціально відповідальних досягнень, які має наше товариство «Земля і воля».

А тепер стосовно Вас. Маю великий сумнів, що Ви думали, коли писали чи підписували готову відповідь мені. Процитую останнє речення: «Такий формат програми не порушує принципів суспільного мовлення, яке може оприлюднювати різні погляди на будь-яку проблему».

Цілком погоджуюся з цим. Але розшифруйте і законом обґрунтуйте ваш принцип мовлення, що дозволяє ведучим суспільного радіо брехнею й паплюженням відстоювати якісь погляди. Ви де працюєте: в людському цивілізованому суспільстві чи десь у глибинці на задрипаному базарчику?

Та й про які «різні погляди» йшла мова у двадцятихвилинці безліч разів збанкрутілого політика (думаю, й письменника) Володимира Яворівського?

Що в мене «одна-єдина» дочка в Києві? Насправді ж маю ще одну дочку. Що в Бобровицькому районі нашому господарству немає конкуренції, бо Яковишин «прибрав усіх, навіть потенційних конкурентів»? А більшість селян «пішли б до щедрішого орендаря»?

Це і є отим «різним поглядом на проблему»? Я не здивувався Яворівському, який полінився навіть уточнити, хто ще орендує землю в нашому районі, і кого ж із конкурентів я «прибрав». Але ж Ви, член правління «НСТУ», мали б звернути увагу на мої доводи, що ваш радіосоловей безпардонно брехав у прямому ефірі. Тож ще раз Вам розжовую, що найближчим нашим сусідом на орендованих полях є ТОВ «Наташа-Агро», до засновництва якого причетний голова парламентського аграрного комітету Микола Сольський, депутат від «Слуги народу». Орендують землю в районі агрохолдинг «Кернел Груп» з банком землі в 20 разів більшим, ніж у нас, також велика Індустріальна молочна компанія та дрібніші сільгоспвиробники. І нікого ми не «прибрали», і ніхто з них не платить за земельні паї більше, ніж ми платимо. З якою метою автор передачі поширює в прямому ефірі нахабну брехню, а Ви виправдовуєте її «різними поглядами на проблему»?

У відкритому листі до Вас я конкретними фактами спростував й іншу маячню від Яворівського, та для Вас, бачу, це не аргумент. Тож, мабуть, не помилюся, коли наголошу: Ви теж далекий, як Земля від Юпітера, від виконання головного завдання нації – вчити людей мислити. Бо віддаєте прямий ефір тим, кого висміяв відомий сатирик і гуморист Андрій Крижанівський: «Брехун справді ріже правду-матку».

І все ж закликаю Вас задуматися над таким запитанням: «Яка суспільна цінність «правди-матки» від Яворівського»? Він її співав протягом 20 років з трибуни парламенту, постійно перефарбовуючись під все нові партійні прапори – Народного Руху, Демократичної партії, «Нашої України», «Реформи і порядок», БЮТ («Батьківщина»), і доспівався до ганебного результату на останніх виборах.

Невже й суспільне радіо засноване спеціально для яворівських, для надання їм права паплюжити тих, хто розвиває економіку, створює нові робочі місця, з року в рік піднімає зарплату трудівникам і відрахування до бюджету, ремонтує дороги й будує безплатне житло для трудівників, розбудовує соціальну сферу, надає допомогу нужденним і на розвиток культури. 

Ні, я не безгрішний. Але навіщо мене оббріхувати, навіщо плювати в душу нашим трудівникам? Навіщо сунути носа в наші з товаришем стосунки?

Я ж горджусь тим, що один з популярних рейтингів визнав ТОВ «Земля і воля» третім серед топ-100 агропідприємств України. Я горджусь тим, що посол однієї з розвинутих країн назвав виробничо-фінансову модель нашого господарства майбутнім України. При цьому запитав, чи цікавляться нашим досвідом керівники держави.

Що було мені відповісти? Що в Україні в моді інша зацікавленість, яку культивує й «народне» радіо, виправдовуючи свої помийні ефіри «іншим поглядом на проблему». Що для української нації головне завдання – не вчити людину мислити, а заколихувати її під правду-матку від яворівських? Вже три десятки років те слухаємо. Для цього й суспільне радіо створили за наші гроші на наші голови?

Чи я кажу неправду, пане член правління ПАТ «НСТУ»?


Леонід Яковишин, Герой України, генеральний директор ТОВ Земля і воля»

Схожі матеріали (за тегом)