|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:07 | 04.14.2024

Президент НОК відвідав Чернігів

Керівники області та міста обговорили перспективи розвитку спорту із президентом Національного олімпійського комітету України

19 грудня в Чернігові проходив семінар-нарада з регіональними відділеннями Національного олімпійського комітету України. У рамках цього заходу відбулася зустріч голови обласної ради Ігоря Вдовенка, голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка та Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка із очільником Національного олімпійського комітету України Сергієм Бубкою. До розмови про стан розвитку спортивного руху в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема долучилися також директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш та начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля, депутат обласної ради, голова Чернігівського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Валерій Куліч.

1aolimpic.2jpg

Ігор Вдовенко від імені депутатського корпусу обласної ради привітав на Чернігівщині та засвідчив свою повагу Сергію Бубці, який є легендарною постаттю українського та світового спорту.

Перелік нагород і відзнак, спортивних досягнень цієї унікальної людини просто вражає – Олімпійський чемпіон, 35-разовий рекордсмен світу, 10-разовий чемпіон світу, чемпіон Європи, володар Кубків Європи і світу, та ще й рекордсмен книги Гіннеса за найбільшу кількість світових досягнень у легкоатлетичному спорті.

Останні 15 років знаний атлет ефективно і результативно очолює Національний олімпійський комітет України.

За Ігоря Вдовенка, Чернігівщині теж дуже пощастило, адже розвитком спорту в області загалом та місті Чернігові опікуються талановиті і професійній спортсмени, ініціативні керівники та менеджери Ніна Лемеш і Андрій Дериземля, які, як ніхто інший, знають, що потрібно робити для підтримки олімпійського руху.

-   Зі спортом безпосередньо пов’язані і депутати обласної ради. Постійну комісію обласної ради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризм очолює Григорій Данько, який з початку цього року став головним тренером чоловічої збірної України з вільної боротьби. А депутат обласної ради Валерій Куліч уже не один рік поспіль очолює Чернігівське обласне відділення Національного олімпійського комітету України, - підкреслив очільник.

Варто сказати, що депутатський корпус обласної ради не залишає поза увагою підтримку спорту у регіоні, приймаючи рішення, програми, покликані підтримувати спортивні заклади та їх вихованців. Обласною Програмою розвитку фізичної культури та спорту Чернігівської області на 2017-2020 роки пердбачені виплати обласних стипендій провідним спортсменам –кандидатам на участь в Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх, членам національних збірних команд України з видів спорту, які представляють на змаганнях Чернігівську область.

Нещодавно завершилось втілення у життя масштабного проєкту щодо реконструкції стадіону спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу "Юність", який реалізований за рахунок коштів ДФРР та співфінансування з обласного бюджету. Відтепер юні футболісти Чернігівщини мають можливість тренуватись на сучасному майданчику в комфортних умовах, а весь спорткомплекс гідний приймати змагання найвищого рівня.

Голова обласної ради подякував Національному олімпійському комітету України за підтримку спортивних талантів, самовіддану працю, спрямовану на досягнення нових олімпійських перемог під жовто-блакитним прапором.

-   Думаю не помилюсь, якщо скажу, що Олімпійські ігри, чемпіонати світу та спортивні змагання загалом завжди об’єднують усе українське суспільство у щирому співпереживанні за долю найкращих синів і дочок України, гордості за їх успіхи. Тому спорт сьогодні може стати дійсно потужним чинником консолідації суспільства і ми, представники влади всіх рівнів і гілок, маємо максимально сприяти його розвитку, - зазначив Ігор Вдовенко.

Про основні досягнення області у сфері спорту, успішно реалізовані проєкти та ініціативи, покликані покращити стан розвитку фізичної культури та олімпійського руху на Чернігівщині, зазначив Андрій Прокопенко.

Владислав Атрошенко розповів про спортивні успіхи міста Чернігова, відзначивши досягнення футбольної команди «Десна», та акцентував увагу на фінансових і демографічних проблемах, які безпосередньо впливають на розвиток спорту загалом та будівництво і ремонти спортивних закладів.

Сергій Бубка наголосив на важливості об’єднати зусилля для вироблення ефективної регіональної та державної політики у сфері спорту, адже фізична культура, рухова активність та змістовне дозвілля людей є запорукою здорової нації. Разом із тим представлення держави за допомогою спорту, зокрема під час Олімпійських ігор, є вагомим чинником позитивного іміджу та авторитету на міжнародній арені.

У свою чергу Валерій Куліч у своєму виступі серед іншого порушив проблему діяльності фізкультурно-спортивних товариств.

учасники зустрічі обмінялися сувенірами на згадку, а Сергій Бубка вручив керівника мобласті та міста відзнаки НОК України.

Після зустрічі в облдержадміністрації Сергій Бубка відвідав комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №2» та провів семінар-нараду з регіональними відділеннями Національного олімпійського комітету.

Схожі матеріали (за тегом)