|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:52 | 07.02.2020

ТОВ «Земля і воля» колективно «звільнило» узбіччя доріг від сміття

ТОВ «Земля і воля» колективно «звільнило» узбіччя доріг від сміття

З кожним днем на узбіччях доріг «виростають» все нові й нові купи сміття. У тому є традиційна ментальна причина – громадянська інфантильність. Для наших людей головне – щоб на їхньому подвір’ї було чисто, а все що поза двором, то вже нікого не хвилює.

Знімки зі стихійними сміттєзвалищами на узбіччі доріг щодня облітають соціальні мережі, інформаційні сайти, викликають хвилю обурень, дискусій та нарікань. Але мало хто вирішує це питання на практиці. Загалом, наше суспільство багате на «диванних борців». Тож доки Інтернет поповнюється новою критикою від красномовців у бік сусідів, дорожників, комунальників, громад, колектив ТОВ «Земля і воля», озброївшись необхідним інвентарем, «звільняє» придорожні смуги від непотребу на будь-який смак.

 1aprybziv2

19 листопада на організоване прибирання вийшли працівники всіх відділень ТОВ «Земля і воля». Цього разу колективно прибрали узбіччя на шляху Бобровиця – Озеряни. А це вісім кілометрів по обидві сторони. Вантажівки ледь встигали вивозити весь непотріб. Подекуди сміття знаходили мішками, які люди просто вивозили за місто, свідомо утворюючи стихійні сміттєзвалища.

1aprybziv1

«Скло, пластик, папір, поліетилен, будівельні відходи і … навіть унітаз!, – діляться жінки з Озерянського відділення своїми знахідками. – Спільними зусиллями ми беззаперечно зробимо придорожню зону чистою. Але якби ж більше не викидали тут! Треба вводити серйозні штрафи. Кількох людей оштрафують на тисячу-дві – тоді почнуть думати».

Керуючий Пісківським відділенням ТОВ «Земля і воля» Микола Коломієць розповів, що автошлях Бобровиця-Озеряни вони умовно поділили між усіма відділеннями і кожен добре знає, яка територія за ним закріплена.

«Дуже прикро за наш народ. Гори, гори сміття! З дороги ще не так видно, а як зайдеш у лісосмугу – за голову берешся. На одному місці можна пів машини завантажити… Поля тут не тільки наші, а й «Наташі Агро», але прибираємо ми. Наше завдання – зробити чистими узбіччя! Ми тут живемо, працюємо, хоч і не смітимо, але прибираємо. І всіх людей закликаємо – чисто там, де не смітять!», – наголосив Микола Миколайович.

Цілий день працівники найвідповідальнішого господарства району боролися з горами сміття, і їм на поміч не вийшов жоден «диванний критик» чи гучний «захисник» навколишнього середовища. Ці стихійні сміттєзвалища щодня створюють люди, навіть не замислюючись над тим, якої непоправної шкоди завдають довкіллю. І ради на це немає ніякої, адже рівень культури й свідомості цих «людей» – на нулі. Їх би притягнути до адміністративної відповідальності, але таких важко піймати за руку – вони намагаються робити свою брудну справу без свідків…

Хоч весь хліб вже давно у коморі, агрономи ТОВ «Земля і воля» цього дня теж не нудьгували. У селі Мирне висаджували березовий гай. Все робили за правилами: у викопані лунки підсипали родючий ґрунт, туди поміщали саджанці. Потім формували навколо стовбура коло та поливали. Наостанок вбивали коліщата та підв’язували дерева. 250 молодих берізок вже весною радуватимуть око мешканців цього населеного пункту.

 

Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)