|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:01 | 06.25.2024

Акція протесту «Ні розпродажу України!»

Сьогодні, 11 листопада о 9:30 аграрії перекрили рух на трасі Чернігів-Київ в районі села Кіпті Козелецького району в рамках проведення всеукраїнської акції протесту «Ні розпродажу України!»

Учасники акції вимагають відкликати два законопроекти: №2178 та №2178-10, які регламентують введення ринку землі. Проект закону №2178-10 мають розглянути на черговому засіданні погоджувальної ради у Верховній Раді.

1aprotest

На знак протесту проти продажу землі аграрії перекрили дороги у 13 областях України. Як повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) у Facebook, на знак незгоди із діями влади у питанні земельної реформи аграрії вийшли зі своєю технікою до головних автомагістралей країни та перекрили їх у 17 точках.

1aprotest1

Зазначається, що до акції протесту із гаслом «Ні - розпродажу України!» приєднались сільгоспвиробники у 13 регіонах: Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Тернопільській, Кіровоградській, Миколаївській, Хмельницькій, Житомирській, Одеській, Полтавській, Волинській, Рівненській, Львівській областях.

Як відомо, 26 вересня Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Урядовий законопроект передбачає відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року, допуск до купівлі землі іноземців, а також обмеження - не більше 15% в області і 0,5% сільгоспземель в Україні в одні руки. На даний момент у Верховній Раді зареєстровано 11 редакцій законопроекту про ринок землі. 18 жовтня Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики рекомендував парламенту ухвалити за основу альтернативний законопроект (№2178-10), який не допускає до купівлі землі юридичних осіб, кінцевими бенефіціарами яких є іноземці, до 1 січня 2024 року.

Схожі матеріали (за тегом)