|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:13 | 06.09.2023

Погоджено кандидатуру очільника області

20 жовтня на своєму засіданні Кабінет Міністрів України погодив призначення кандидатури на посаду голови Чернігівської обласної державної адміністрації 37-річного Андрія Прокопенка. Указу президента про його призначення на момент виходу газети ще немає.

У Чернігівську область п’ять місяців не могли призначити нового керівника облдержадміністрації після виборів президента України. Попередній, Олександр Мисник, написав заяву про звільнення ще в кінці травня і весь цей час обов’язки голови Чернігівської ОДА виконувала Наталія Романова. Та, нарешті, в кінці минулого тижня Чернігівщина, можливо, отримала нового очільника. Як і припускали чернігівські журналісти, це політтехнолог Андрій Прокопенко. Саме його кандидатуру на посаду голови Чернігівської облдержадміністрації 16 жовтня подав Президент України Володимир Зеленський, а Уряд погодив її.

Андрій Прокопенко має 15-річний міжнародний досвід організації виборчих кампаній. Працював на електоральних «нивах» України, Грузії, Польщі та Росії. На останніх парламентських виборах він очолював штаб партії «Слуга народу» на Одещині.

Андрій Леонідович закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка і має науковий ступінь кандидата філософських наук. У 2012-2013 роках він працював радником віце-президента, а згодом очолював один з департаментів російської нафтової компанії ТНК-Бі-Пі. У 2011-му та 2013-му роках був керівником виборчих штабів на місцевих виборах у російських містах Воронеж та Тольятті. Та, як він сам коментує, це все було до війни, і після 2014 року в Росії він вже не працював. З 2015 року очолює компанію «Прокопенко та партнери», яка спеціалізується на управлінні виборчими кампаніями, стратегічних та кризових комунікаціях.

До речі, протягом 2015-2017 років Андрій Прокопенко був депутатом Чернігівської обласної ради. Під час каденції Андрій Леонідович очолював Постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури. Так вже за рік склав свій мандат.

На думку деяких чернігівських експертів, це людина, яка знає Чернігівську область, тому що його основна професія – політтехнолог. Адже Андрій Прокопенко співпрацював з різними політичними силами, яким він надавав послуги, ще не будучи депутатом чи політиком, тому він має знати всі проблеми області.

 Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)