На Чернігівщині затримали голову райради за вимагання 1500 доларів США

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, затримали голову однієї з районних рад на Чернігівщині за вимагання 1500 доларів США

DBR1

За попередньою інформацією, голова однієї з районних рад у Чернігівській області (за повідомленнями у мережі, йдеться про Борзнянську) спільно із завідувачем сектору культури вимагав у підприємця 1500 доларів США. За такі гроші посадовці обіцяли забезпечити результати аукціону на користь підприємця та укласти договір оренди комунального приміщення. 27 серпня голова районної ради отримав від підприємця 1000 доларів США, а завідувач сектору культури – 500 доларів США. Відбулося затримання посадовців в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За інформацією ДБР планується повідомлення затриманим про підозру, клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу та клопотання про відсторонення від займаних посад.

DBR2

Дії посадовців кваліфікуються як одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, неправомірної вигоди, за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з  службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Центрального регіону, оперативний супровід  ?  Управління захисту економіки в Чернігівській області ДЗЕ Нацполіції.

У разі доведення вини, посадовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.

 

Схожі матеріали (за тегом)