|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:10 | 07.13.2024

Загострення протистояння на 210-у окрузі вже у будівлі ОВК

У будівлі ОВК №210 в Прилуках та біля неї відбуваються сутички - "Інтерфакс-Україна"

Прихильники кандидатів у народні депутати в одномандатному окрузі №210 (м. Прилуки Чернігівської області), які оскаржують лідерство в цьому окрузі, зібралися біля будівлі окружної виборчої комісії, між ними виникла конфліктна ситуація, пише місцевий паблік "Панорама Чернігівщини" у четвер.

Крім того, в повідомленні стверджується, що один із кандидатів "розпускає руки і зриває роботу комісії".

Видання "Слово і діло" пише, що поблизу будівлі окружкому збираються "тітушки". "На один із поверхів будівлі, де перебуває окружна виборча комісія, кинули димову шашку, щоб "викурити" опонентів та отримати доступ до бюлетенів", - інформує видання.

У свою чергу політтехнолог Петро Охотін на своїй сторінці в соцмережі Facebook пише: "Як повідомляють місцеві, прямо зараз в ОВК №210, в Прилуках - новий 2012 рік. З бандитами і мінуванням. Із залякуванням членів ОВК і тиском".

За його словами, один із кандидатів "ніяк не хоче змиритися з програшем" й "особисто курирує спробу захопити ОВК".

Усі повідомлення проілюстровані фотографіями та відеороликами з місця подій - приміщення окружкому і території біля його будинку, на яких видно, що біля будівлі перебуває велика кількість людей, деякі з них у балаклавах. Також у приміщенні, де засідає ОВК, перебувають сторонні особи, з одного з вікон йшов дим.

У різних ЗМІ обох кандидатів звинувачують у спробі захопити ОВК і втрутитися в роботу комісії.

Кандидат Борис Приходько називає ситуацію на окрузі "беззаконням" і заявляє, що близько 4:00 ранку в п'ятницю "ми зафіксували факти протиправних дій із боку голови ОВК Соколовської і ще кількох членів комісії, крім того, один із членів ОВК дістав від Соколовської тілесних ушкоджень, через відмову виконувати її вказівки".

"На території ОВК було знайдено незрозумілі неопломбовані мішки з документацією. Поки що невідомо, звідки ці документи і на якій підставі вони містяться в стінах ОВК. За цими фактами вже зроблено заяви до правоохоронних органів. Очікуємо оцінки слідчих", - написав Приходько на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

У свою чергу кандидат Сергій Коровченко стверджує, що команда Приходька "вдається до брудних і незаконних дій, щоб скасувати встановлення результатів на 210 окрузі та зірвати роботу ОВК".

"Сьогодні пан Приходько, разом із "тітушками" блокує роботу ОВК, тисне на комісію, "тітушки" нападають на людей, приміщення ОВК мінують, летять димові шашки. Саме в ці хвилини пан Приходько особисто віддає накази "тітушкам", імовірно готують силове захоплення будівлі ОВК у Прилуках", - написав Коровченко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія (ЦВК) днем раніше зобов'язала ОВК №210 скласти уточнений протокол про підсумки голосування на позачергових виборах до Верховної Ради й доправити його до Центрвиборчкому не пізніше 12:00 п'ятниці, 16 серпня.

За інформацією Центрвиборчкому, Шостий апеляційний адміністративний суду 14 серпня залишив без змін рішення Чернігівського окружного адмінсуду від 10 серпня 2019 року про визнання протиправними дій ОВК округу №210 щодо складання протоколу цієї комісії з позначкою "Уточнений", складеного нею 6 серпня 2019 року, і зобов'язав цей окружком визнати недійсним голосування на виборчій дільниці №740243 зазначеного округу №210. "Комісія... ухвалила протокольне рішення щодо зобов’язання зазначеної ОВК розглянути питання про внесення змін до встановлених підсумків голосування в ОВО № 210, з урахуванням зазначеного вище судового рішення", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією на сайті ЦВК, за результатами підрахунку голосів виборців в окрузі №210 переміг самовисуванець Сергій Коровченко, за якого віддали свої голоси 21,23% виборців (16 тис. 536 голосів). Його найближчий конкурент, самовисуванець Борис Приходько заручився підтримкою 21,11% виборців (16 тис. 438 голосів).

Крім того, 12 серпня Чернігівський окружний адміністративний суд розглянув позов Приходька та зобов'язав окружну виборчу комісію в цьому окрузі визнати недійсним голосування на ділянці №740243 в геріатричному пансіонаті.

14 серпня Велика палата Верховного Суду залишила без задоволення апеляційну скаргу кандидата в народні депутати Приходька на рішення Касаційного адмінсуду, яким позивачу відмовлено в задоволенні його вимог про визнання протиправною бездіяльність ЦВК.

Схожі матеріали (за тегом)