|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:41 | 02.23.2024

Битва за результати на скандальному 210-му окрузі Чернігівщини. Є рішення ЦВК

Вранці 15 серпня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив кандидату в народні депутати по 210-му округу Сергію Коровченку в позові стосовно скасування рішень Чернігівського окружного суду.

Протистояння перемістилося до Козелецькому геріатричному пансіонат, де на виборчій  дільниці було зафіксовано багато порушень. В суді на підтвердження цих кричущих фактів були надані беззаперечні докази – і суд визнав голосування на цій дільниці незаконним. Тепер ОВК 210-го округу має виконати судове рішення – скасувати сфальсифіковані результати щодо дільниці в Козелецькому геріатричному пансіонаті й оголосити остаточні результати виборів.

З боку обох кандидатів-лідерів є намагання відстояти вигідний собі результат. Паралельно із юридичними баталіями, організовуються пікетування, тиск "громадськістю", інформаційні вкидання тощо.

Як повідомив Високий вал: "Біля Козелецького геріатричного пансіонату стоять «тітушки», а день тому зник староста Дмитро Рак. 14 серпня 2019 року. Свято Маковія. Проте в селі Часнівці, що на Чернігівщині, ситуація геть не святкова. Біля приміщення дільничної виборчої комісії знаходиться більше 10 автівок з озброєними молодиками. Вони вимагають виконати рішення Чернігівського окружного адміністративного суду та визнати недійсним результати голосування на виборчій дільниці. Вночі погрожували представникам громадськості, що забарикадувалися на дільниці, клацали затворами та вимагали «забиратися звідси». Напередодні зник, і є підстави вважати що це викрадення, сільський староста Дмитро Рак". Очевидним є те, з якого боку і на кого з кандидатів "грає" ця публікація.

Як і наступної - на ресурсі kontrakty.ua: "Будинок Миколи Шапки – директора пансіонату, на території якого знаходиться дільниця 740243 14 серпня, у четвер, заблокували люди спортивної статури, передає FromUA.

Сам Шапка, побоючись погроз, не зміг потрапити на засідання Шостого адміністративного суду, де сьогодні слухатимуть апеляцію щодо вирішення визнати результати голосування на дільниці.

Відео з місця подій виклав на фейсбук Сергій Коровченко: “У ці хвилини, команда «тітушок» Бориса Приходька здійснює черговий злочин проти конституційних прав і свобод людини і громадянина. Йдеться про порушення права на вільне пересування. На відео ви можете бачити, як заблокований та унеможливлюється виїзд з власного помешкання директора Козелецького геріатричного пансіонату Шапки Миколи Васильовича, який сьогодні має прибути у Київ на суд у справі про визнання недійсним голосування на ДВК 740243”.

“Адже його свідчення повністю спростують брехливі твердження адвокатів Приходька про нібито виявлені фальсифікації”. – підкреслив Коровченко

У Києві під будівлею суду мітинг – громадяни обурені спробою вплинути на вибір громадян через суд, позбавивши права голосу людей з інвалідністю.

"Результат на дільниці 740243 є невдалим для Приходька. Якщо голоси визнають дійсними, він остаточно програє."

"210 – це єдиний округ, де не оголошено переможця виборів. 6 серпня після повторного перерахунку ЦВК прийняла протокол з приміткою “Уточнений”, де була зафіксована перемога Сергія Коровченка".

***

Щойно стало відомо, що ЦВК зобов'язала ОВК на 210-му окрузі надати уточнюючий протокол

Центральна виборча комісія на черговому засіданні 15 серпня зобов’язала окружну виборчу комісію 210-го округу скласти та надати уточнюючий протокол щодо підсумків голосування на позачергових парламентських виборах. Про це оголосила під час засідання голова ЦВК Тетяна Сліпачук, передає кореспондент УНН.

"Центральна виборча комісія на засідання 15 серпня одноголосно прийняла протокольне рішення, яким зобов’язала окружну виборчу комісію 210-го одномандатного виборчого округу скласти, із урахуванням рішення 6 Апеляційного адміністративного суду за 14 серпня 2019 року, уточнюючий протокол щодо підведення підсумків виборів голосування", - оголосила Сліпачук.

За її словами, ЦВК очікує надання протоколу не пізніше 12-ї години 16 серпня.

Нагадаємо, Чернігівський окружний адміністративний суд зобов'язав окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України ОВО № 210 визнати недійсним голосування на виборчій дільниці № 740243.

Схожі матеріали (за тегом)